DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

2020 Yılı Uluslararası Balkan Üniversitesi Bölüm Fiyatları Ve Kontenjanları

Yurt dışında üniversite okumak, gerek öğrenim maliyetleri açısından gerek o ülkenin yaşam şartları açısından olsun pek çok kişi için oldukça avantajlı bir seçenektir. Öğrenci dostu olması ile bilinen Makedonya, yurt dışı eğitimi dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerdendir. Ülkenin önemli ve saygın kurumlarından biri olan Uluslararası Balkan Üniversitesi ise hem eğitim kalitesi açısından hem de öğrenim maliyetleri açısından Türk öğrencilerimiz için oldukça ideal kurumların başında gelmektedir. Peki 2020 itibari ile Balkan Üniversitesi'nin eğitim ücretleri nedir? Ücretsiz kontenjanlardan yararlanmak için ne yapmak gerekmektedir?

Sınavsız Ve Masrafsız Eğitimin Adresi: Balkan Üniversitesi

Eğer siz yurt dışında hem sınavsız hem de masrafsız bir eğitim almak istiyorsanız, Uluslararası Balkan Üniversitesi size hitap eden en uygun seçeneklerden biri olabilir. Balkanların en gözde ülkelerinden biri olan Makedonya’nın Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne yalnızca lise diplomanız ile kayıt yaptırabilirsiniz. Türkiye’de yüksek puan gerektiren hukuk, mühendislik, mimarlık gibi bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı puan engeline takılmaksızın başlayabilirsiniz. Dolayısıyla Türkiye’de istediği bölümde eğitim alma fırsatı bulamayan öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi çok iyi bir seçenek teşkil etmektedir.

Üniversitede eğitim tüm bölümler için yılı dört senedir. Uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce olup kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın birçok üniversitesi ile aynı standartlarda eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, ülkemizce tanınmaktadır.

Balkan Üniversitesi Bölüm Fiyatları Ve Kontenjanları

2007 yılı itibariyle üniversite statüsüne kavuşan Uluslararası Balkan Üniversitesi özellikle İktisadi İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile ön plana çıkmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne Türkiye’den giden öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bölümler arasında Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bulunmaktadır. Bu bölümlerin yanı sıra Görsel Sanatlar ve Medya, Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler, İşletme, Siyasal Bilimler, Bankacılık ve Finans, Grafik Tasarım gibi daha birçok alanda öğrencilerine ücret bakımından düşük kalite bakımından yüksek eğitim imkânı sunmaktadır. Üniversite, ayrıca tüm bu bölümler için %100 burslu eğitim olanağı da tanımaktadır. Bölüm fiyatları ise yıllık 19.500 TL civarından başlamaktadır.

15 Haziran'a kadar ücretsiz kontenjandan yararlanmak, Makedonya okulları hakkında daha geniş bilgi almak ve kayıt yaptırmak için 1 Haziran itibariyle İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da iletişim formundan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız