DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
2021 Yılında Eğitiminizi Yurt Dışında Almak  İster Miydiniz?

Geride bıraktığımız 2020 yılında yaşanan ve hala devam eden pandemi süreci ile birlikte birçok alışkanlığımız değişti. Okullar örgün öğretim yerine uzaktan eğitim ile eğitim-öğretim sürecine ve çoğu iş yeri uzaktan çalışma sistemi ile çalışma hayatına devam etti. Bu süreç her şeyden önce yurt dışı seyahatlerini ve yurt dışı eğitim sürecini etkiledi. Her ne kadar yurt dışına giriş ve çıkışlar bu süreçte kısıtlanmış olsa da eğitim sürecine herhangi bir kısıtlama gelmedi. Zira yurt dışındaki birçok üniversite tıpkı ülkemizdeki gibi uzaktan eğitim ile öğrencilerine eğitim vermeye devam etmektedir.

Uzaktan Eğitim Süreci
Teknolojinin ve dijital dünyanın sürekli gelişmesi ile birlikte artık oturduğumuz yerden her şeye ve her türlü bilgiye erişebilir olduk. Halihazırda yaşanan koronavirüs süreci ile birlikte de online eğitimler, online ortamda çalışma imkanları hayatımıza çok daha fazla dahil olmaya başladı. Ayrıca hayatımıza son dönemde çok fazla dahil olan uzaktan eğitim sürecinin birçok faydası vardır. İş, aile ya da okul arasında sürekli etkileşimde bulunmak ve bunlara vakit harcamak kolay bir şey değildir. Birden fazla şey ile ilgileniyor olabilirsiniz. Dolayısıyla uzaktan eğitim sizi zamandan muaf tutacağı için ekstra bir vakit harcamanıza gerek kalmayacaktır.

Yurt Dışında Bulunan Üniversitelerde Uzaktan Eğitim Süreci
Uzaktan eğitim almak için Türkiye'de sınav şartı yer almaktadır; ancak yurt dışında uzaktan eğitim alarak üniversitenizi sınavsız olarak seçebilirsiniz. Ayrıca bölümleri istediğiniz şekilde tercih edebilir ve bunun yanı sıra eğitiminizi tamamladığınızda yüksek lisans ya da doktora eğitiminizi de bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Uzaktan eğitim veren yurt dışı üniversitelerinde birçok açıdan avantaj yer almaktadır. Özellikle yurt dışında Mimarlık, Hukuk, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler, Diplomasi Bölümü, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik gibi daha birçok dalda eğitim alarak diploma sahibi olma imkânı bulabilirsiniz. Üstelik bu bölümlerde dilerseniz yüksek lisansınızı ve doktoranızı da yapmanız mümkün olabilmektedir.

Yurt dışı eğitiminizi uzaktan eğitim ile sürdürmek, 2021 yılına güzel bir başlangıç yapmak ve kaliteli yurt dışı üniversitelerimiz hakkında detaylı bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız