DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
300 Yıldan Uzun Geçmişiyle:Çek Teknik Üniversitesi

300 yıldan uzun geçmişiyle dikkat çeken Çek Teknik Üniversitesi dünyanın en eski kurumlarındandır.  Uluslararası alanda ve arenada kabul görmüş bu değerli okul, önemli bir araştırma kurumudur. Avrupa'nın en güzel ülkelerinden biri olan Çekya'da bulunması ise önemli özelliklerinden biridir. Modern eğitim anlayışını, kadim bilgelik ile bütünleştiren Çek Teknik Üniversitesi, dünyanın pek çok yerinden gelen öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır.

Çek Teknik Üniversitesi'nin Bölümleri ve Fakülteleri Nelerdir?

Eğitim dilinin İngilizce olduğu okul, prestijli eğitimleri de bünyesinde barındırır. Çok geniş bir yelpazede kaliteli eğitimler sunan üniversite, Prag'ın tarihi dokusunu da bünyesinde barındırmaktadır. Yaklaşık 23.000 öğrencinin eğitim gördüğü okulda İngilizce müfredatlı 32'den fazla eğitim programı vardır. Çek Teknik Üniversitesi'nin en önemli bölümleri arasında ise;

Biyomedikal ve Klinik Teknoloji

Profesyonel Pilot Eğitimi       

Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri

Makine Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği

Enformatik

Ekonomi ve Yönetim gibi bölümler bulunmaktadır.

Çekya'da Yaşam Koşulları

Orta Avrupa'nın en güzel şehirlerinden biri olan Prag, kültürel dokusu ile dünyaya ün salmış bir şehirdir. Dünyanın pek çok yerinden öğrencinin ve turistin akın ettiği Çekya, pek çok kültürel ve sosyal aktiviteye de ev sahipliği yapmaktadır. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmesi gereken bir ülke olan Çekya, diğer Avrupa ülkelerine göre nispeten daha uygundur. Dolayısıyla fazla zorluk çekmeden bir öğrencilik hayatı yaşamanız oldukça mümkündür diyebiliriz.

Çekya aynı zamanda bir Schengen ülkesidir. Bu durumun avantajını tahmin edebilirsiniz. Pek çok ülkeye giriş izni tanıyan Schengen protokolüne dahil olan bir ülkede okumak, size diğer Avrupa ülkelerinin kapısını aralayacaktır. Bol bol seyahat edebileceğiniz bir öğrencilik hayatı, elbette pek çok kişinin hayalidir. Çekya bu konuda size sınır tanımayan bir avantaj sunmaktadır.

Çekya'da Yaşam Maliyetleri Nasıldır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Çekya, diğer Avrupa ülkelerine göre daha uygun bir yerdir. Çek Teknik Üniversitesi'nin bulunduğu kent olan Prag'ta bir öğrencinin aylık harcaması toplamda 1000 TL gibi bir rakamdır. Bu harcamaların içine yemek, ulaşım gibi giderleri de ekleyebilirsiniz. Ülkemizde ve özellikle İstanbul gibi pahalı bir şehirde yaşamanın maliyeti düşünüldüğü zaman, bu rakamlar oldukça komiktir. Sosyal aktivitenin, eğlencenin, keyifli lokanta ve kafelerin bol olduğu Çekya'da üniversite okumak, size güzel bir öğrencilik hayatı sunmaktadır.

Çek Teknik Üniversitesi'ne kayıt yaptırmak ve ülkede bulunan diğer okullar hakkında daha detaylı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim'in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız