DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
ABD'de İngilizce Öğrenmek İçin 5 Neden

Günümüzün özellikle iş dünyasında neredeyse anadili niteliğinde olan İngilizce’yi, ABD’de öğrenmek için 5 neden isimli yazımız, eminiz ki yurtdışında yabancı dil eğitimi almak isteyen pek çok kişi için cezbedici nitelikte olacaktır.

 

Amerika Birleşik Devletleri, bireylere tanıdığı bağımsız ekonomik güç nedeni ile bünyesinde barındırabildiği, dünyanın en başarılı insanlarına ve eğitim kurumlarına ev sahipliği yapan zengin bir ülkedir.

 

Birçok sektörde ana akımı belirleyen ve yön veren ülke olarak ABD, dünyanın dört bir yanından, farklı arka plana sahip insanların İngilizce denince akıllarındaki bir numaralı tercih sırasını almaya devam ediyor. Dünyanın en çok İngilizce konuşulduğu ülkelerin başında yer alan ABD, yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için en cazip seçeneklerden biridir desek yanlış olmayacaktır.

 

Özellikle 21. yy.'ın ilk çeyreğinin sonlarına doğru yaklaşırken, ekonomik anlamda inovatif fikir ve düşüncelere hiç olmadığı kadar çok ihtiyaç duyan ABD, eğitim arayışı içerisindeki insanlar için de bir cazibe merkezi olmayı sürdürüyor. Günümüzde hem üniversite eğitimi, hem de dil eğitimi ile dikkat çeken ABD, hızla gelişen ekonomik bünyesinden dolayı da dil eğitimi sonrasında yaşanılacak bir ülke olmanın avantajını da sunmaktadır.

 

Bugün herkesin hayallerini süsleyen, yaşamak için fırsat kovaladığı ülkelerden biri olan ABD’de İngilizce öğrenmek için 5 neden:

 

1-Dünyanın En Çok İngilizce Konuşulan Ülkesi:

Dünyanın en çok İngilizce konuşulan ülkelerinden biri olmasından dolayı, ABD’de İngilizce eğitimi almak pratik ve hızlı öğrenmek açısından size oldukça fayda sağlayacaktır. 

 

2-Amerikan Rüyası:

ABD, hemen herkesin ihtiyacına karşılık veren ekonomik sistemi ile, her türlü iş imkanının da kapılarını aralamaktadır. Dünyanın en büyük devi olan ABD’de dil eğitimi alırken, bir yandan da iş bulabilecek olmanın şansını yakalayabileceksiniz. Pek çok kültürden insanın bulunduğu ABD, pek çok kişiyle sosyalleşme imkanı da sağlayacağından, avantajlı bir konumdadır.

 

3-Kültür ve Sanat Faaliyetleri:

Bugün ABD dünyanın en çok kültür ve sanat faaliyetlerinin içinde bulunduğu ülkelerin belki de başıdır desek yanlış olmayacaktır. Bünyesinde barındırdığı pek çok sanat galerisi, müze ve tarihi yapı ile ABD, yurtdışında dil eğitimi alırken bir yandan da kültürel ve entelektüel alanlarınızı da oldukça cezbedecektir.

 

4-  Dünyanın En İyi Dil Okulları:

Dünyanın en çok İngilizce konuşulduğu ülke olan ABD elbette dünyanın en iyi İngilizce dil okullarına da ev sahipliği yapmaktadır. Bugün dünyanın dört bir yanından pek çok kişiyi dil eğitimi için ağırlayan ABD, kaliteli ve nitelikli dil okullarıyla da tanınmaktadır.

 

5-Uluslararası Nitelikte Bir Dil Eğitimi:

ABD’de alacağınız İngilizce eğitiminin geçerli olmayacağı bir ülke yoktur. Dolayısıyla aldığınız eğitimle birlikte uluslararası bir geçerliliğin kapısını aralayarak, nitelikli ve donanımlı bir dil eğitimi kimliğine sahip olacaksınız.

 

ABD’de İngilizce eğitimi almak, yurtdışında dil okulları ile ilgili bilgi edinmek istiyorsanız İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek deneyimli eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız