DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Adalet Bölümünden Hukuk Bölümüne  Sınavsız Geçiş Yapılır Mı?

Türkiye’de hukuk eğitimi almak isteyen pek çok öğrencinin en zorlandığı şeylerden birisi de bölümün gerektirdiği yüksek puanlar ve sözel eğitim vermesine rağmen eşit ağırlık bölümünden hukuk öğrencisi alınmasıdır. Matematik ile pratik anlamda pek ilintisi olmayan Hukuk bölümüne giriş yapabilmek için yüksek bir matematik becerisinin gerekiyor olması birçok öğrencinin hukuk okuma hevesini kursağında bırakmakta ve bu öğrenciler de çaresiz bir şekilde hukuk bölümünün önlisans hali olan adalet bölümüne yönelmektedirler. Bu yönelme ile iki yıllık bir önlisans programından sonra Hukuk programına geçiş yapabilecek öğrencilerin karşısına ne yazık ki bir engel daha çıkmaktadır. Bu engelin adı Dikey Geçiş Sınavı’dır. 

2 yıllık bir önlisans bölümünün 4 yıllık bir lisans bölümüne tamamlanması için şart olan Dikey Geçiş Sınavı son derece zorlu ve yoğun bir çalışma periyodu gerektiren bir sınav olduğundan dolayı adalet ön lisanslarını Hukuk lisansına tamamlamak isteyen pek çok öğrenci bunu sınavsız gerçekleştirebilecekleri seçeneklere yönelmektedirler.

Sınavsız Lisans Tamamlama

Sınavsız lisans tamamlama imkanını öğrencilere sağlayan seçeneklerin başında ise Balkanlar’da bulunan ve Türk kültürüne son derece yakın bir ülke olmasıyla bilinen Makedonya gelmektedir. İstanbul’a yaklaşık bir saatlik uçuş mesafesindeki kaliteli yüksek öğrenim kurumlarını bünyesinde barındıran Makedonya, Balkan ülkeleri arasındaki en gelişmiş yüksek öğrenim sistemlerinden birisine sahiptir. Ekonomik açıdan da son derece uygun bir ülke olan Makedonya’da gerçekleştirilecek bir lisans tamamlama ülkenin çoğu eğitim kurumu YÖK tanınırlığına sahip olduğundan dolayı da hukuk mesleğini yurtiçinde icra etmekten sizi alıkoymayacaktır. Makedonya’da yapılacak bir lisans tamamlama için en uygun üniversitelerden birisi ülkenin Gostivar isimli şirin bir kentinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’dir. Türk göçmen nüfusunun son derece yoğun olduğu Gostivar’da bulunan üniversiteye gelen öğrenciler diğer ülkelere kıyasla adaptasyon sağlama konusunda neredeyse tamamıyla sıkıntısız bir süreç geçirirler. 

Prestijli Bir Hukuk Eğitimi

Yaşam standartları ve konaklama açısından Makedonya’nın en yüksek standartlarına sahip olan kentlerden birisi olan Gostivar’da konumlanmış Uluslararası Vizyon Üniversitesi, uluslararası eğitim standartlarının gerektirdiği akademik kusursuzluğu sağlamayı başarmış bir Makedon üniversitesidir. Dünyanın en kalifiye üniversitelerinde akademik kariyerlerine dair en önemli adımları atmış akademisyenleri bünyesinde toplayan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin sunduğu lisans tamamlama süreci özellikle Hukuk bölümü açısından Türkiye’deki en iyi üniversitelerden dahi daha kapsamlı ve ileri düzey bir eğitimi içermektedir. 

Sahip olduğu YÖK Denkliği’nin yanı sıra imzaladığı uluslararası anlaşmalar sayesinde pek çok Avrupa üniversitesiyle derin bağlar kurmayı başarmış olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Hukuk alanında lisans tamamlama eğitimi almak isteyen öğrencilere bu sayede uluslararası hukuk dalında Avrupa’nın en prestijli üniversitelerinde yapılabilecek bir yüksek lisansın kapısını da aralamaktadır.

Yurt dışında hukuk eğitimi almak ve yurt dışındaki üniversitelerden birine kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek, yurtdışı konusunda uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız