DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Adalet Mezunları İçin Hukuk Lisans Tamamlama Fırsatları

İki yıllık bir bölüm olan Adalet bölümünün mezunları, genellikle okudukları bölümü 4 yıllık bir bölüm olan Hukuk bölümüne tamamlamayı isterler. Bu duruma lisans tamamlama denmektedir. Ülkemizde lisans tamamlama yapılabilmesi için Dikey Geçiş Sınavı'na girilmesi ve yüksek puan alınması mecburi bir durumdur. Ancak sınav stresinden ve yetersiz kontenjan durumundan dolayı öğrencilerimiz istedikleri bölümü okuyamamakta ve lisans tamamlama programına katılamamaktadırlar.

Ancak yurt dışında bulunan üniversiteler bu konuda öğrenciler için harika avantajlar sunmaktadır. Avrupa'nın kaliteli üniversitelerinde lisans tamamlama imkanı, bugün artık sanıldığı kadar zor bir durum değildir. Zira yurt dışında bulunan çoğu üniversite, hem sınavsız öğrenci kabul etmekte hem de yurt içine kıyasla daha uygun seçeneklerde eğitim şansı sunmaktadır. Bu durumda öğrenciler, tercihlerini yurt dışı üniversitelerinden yana kullanmaktadır. Pek çok avantajı bünyesinde bulunduran bu kurumlar, elbette kariyerinde parlak adımlarla yürümek isteyen pek çok öğrenci için oldukça prestijli bir durumdur.

Yurt Dışında Hukuk Alanında Lisans Tamamlama

Sınavsız lisans tamamlama imkanını öğrencilere sağlayan seçeneklerin başında Balkanlar’da bulunan ve Türk kültürüne son derece yakın bir ülke olmasıyla bilinen Makedonya gelmektedir. İstanbul’a yaklaşık bir saatlik uçuş mesafesindeki kaliteli yüksek öğrenim kurumlarını bünyesinde barındıran Makedonya, Balkan ülkeleri arasındaki en gelişmiş yüksek öğrenim sistemlerinden birisine sahiptir. Ekonomik açıdan da son derece uygun bir ülke olan Makedonya’da gerçekleştirilecek bir lisans tamamlama ülkenin çoğu eğitim kurumu YÖK tanınırlığına sahip olduğundan dolayı da hukuk mesleğini yurt içinde icra etmekten sizi alıkoymayacaktır.

Makedonya’da yapılacak bir lisans tamamlama için en uygun üniversitelerden birisi ülkenin Gostivar isimli şirin bir kentinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’dir. Türk göçmen nüfusunun son derece yoğun olduğu Gostivar’da bulunan üniversiteye gelen öğrenciler diğer ülkelere kıyasla adaptasyon sağlama konusunda neredeyse tamamıyla sıkıntısız bir süreç geçirirler. Sahip olduğu YÖK Denkliği’nin yanı sıra imzaladığı uluslararası anlaşmalar sayesinde pek çok Avrupa üniversitesiyle derin bağlar kurmayı başarmış olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Hukuk alanında lisans tamamlama eğitimi almak isteyen öğrencilere bu sayede uluslararası hukuk dalında Avrupa’nın en prestijli üniversitelerinde yapılabilecek bir yüksek lisansın kapısını da aralamaktadır.

Siz de yurt dışı üniversitelerinden birinde lisans tamamlama eğitimi almak ve kayıt süreci hakkında daha detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız