DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Alacağınız Tıp Eğitimiyle Hayatınıza Can Verecek Üniversiteler

Dünyanın en eski ve prestijli mesleklerinden birisi olan doktorluk hemen hemen her öğrenci tarafından  arzulanan bir konumda olmuştur. İş imkanlarının sınırının olmadığı bu meslek sağladığı maddi gelir, sosyal prestijden dolayı pek çok öğrencinin hayallerini süslemekle beraber aynı zamanda insanlığa hizmet konusunda sunduğu eşsiz fırsattan dolayı da pek çok birey tarafından tercih edilmektedir. Yurt dışında Tıp fakültesi okumak, pek çok yönden avantajlı, saygın ve kalifiye bir eğitim ve kariyerin önemli bir basamağıdır.

Yurt dışında bulunan bir ülkede Tıp eğitimi almanın en büyük avantajlarından birisi, elbette ki sınavsız eğitim seçeneğidir. Yurt dışındaki bir çok üniversite öğrencilerine Tıp alanında dahi sınavsız eğitim alma fırsatı vermektedir ki bu durumun ülkemizde ne kadar stresli bir hazırlık süreci içerdiği artık herkesçe bilinen Tıp bölümüne kıyasla avantajları öğrencilerin psikolojik sağlığından tutun da kazandıkları zamana kadar geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Sınav stresinden uzak bir şekilde üniversite maceralarına başlayacak olan yurt dışı tıp öğrencileri bu sayede üstlerinde herhangi bir yorgunluk olmadan yoğun bir odakla eğitimlerini sürdürme fırsatı bulacak ve haliyle yurt içindeki meslektaşlarına göre eğitimlerinde ve dolayısıyla mesleklerinde daha yüksek bir başarı oranı yakalamaya açık olacaklardır. Peki bu kadar avantajı bünyesinde barındıran ve yurt dışında bulunan kaliteli Tıp fakülteleri hangileridir?

Bulgaristan'ın En Saygın Tıp Okulu: Plovdiv Tıp Üniversitesi

Bulgaristan'ın en saygın tıp okulu olan Plovdiv Üniversitesi Tıp Fakültesi 1945 yılında kurulmuştur. 1974  yılında ise Diş Hekimliği Fakültesi kurulmuştur. 1997 tarihinde Plovdiv Tıp Üniversitesi adını alarak günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Plovdiv Tıp Üniversitesi'nin taban puanları yoktur dolayısıyla kurumun bölümleri için üniversite sınav şartı aranmamaktadır. Plovdiv Tıp Üniversitesi bölümlerinde giriş şartı olarak  kimya ve biyoloji derslerinin ortalamalarının 3 ve daha üzeri olması beklenmektedir.

Odessa Tıp Üniversitesi İle Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürün

Ukrayna'nın en saygın kurumlarından biri olan Odessa Tıp Üniversitesi, yurt dışında Tıp eğitimi alabileceğiniz kaliteli kurumların başında gelmektedir. Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi’nin geçmişi, Novorossiysk Üniversitesi’nde Tıp fakültesinin açıldığı 1900 yılına dayanır. Ukrayna’nın Tıp eğitim tarihinde bir dönüm noktası teşkil eden bu fakülte, uzun yıllar geleceğine de yön vermiştir.

1991’de Ukrayna bağımsızlığını ilan ettikten sonra, Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi olarak 4. Seviye akreditasyona sahip olan en iyi tıp üniversitelerinden biri haline gelmiştir. Uluslararası ve Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Bu yüksek eğitim kalitesinden dolayı, yetiştirdiği öğrenciler ve uzmanlar dünya standartlarındadır.

Yurt dışında kaliteli bir eğitim almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek anlaşmalı olduğumuz diğer kaliteli kurumlar hakkında daha fazla ve sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız