DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Albaraka Türk'ten Avrupa'da Eğitim Almak İsteyenlere Eğitim Kredisi Desteği

Özellikle son 10 yılda, yurt dışında eğitim almak birçok Türk öğrencinin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Zira burada bulunan okulların çoğu sınavsız üniversite kategorisindedir. Yurt dışındaki üniversiteler sınav sonrasında Türkiye'de istenilen bölümü kazanamayan öğrencilere kendi istediği dalda eğitim imkânı sunmaktadır. Oldukça büyük bir avantaj olan sınavsız ve kaliteli bir eğitim artık öğrencilere daha fazla cazip geliyor. Çünkü bu sayede hem dilediğiniz bölümde okuyabiliyor hem de hayata daha hevesli atılma imkânı bulabiliyorsunuz. Ayrıca sınavları dert etme gibi bir sorununuzda yok! Çünkü  yurt dışındaki sınavsız üniversiteler sizlere kolaylıkla istediğiniz bölümü tercih etme hakkı sunuyor. Yani kısacası stres yaşamadan istediğiniz bölümünde eğitim alabiliyorsunuz.

Yurt Dışında Eğitim Almanın Avantajları

Yurt dışında eğitim almanın tek avantajı elbette bu değil. Birçok ülkenin yaşam koşullarının çok daha cazip olması ve okullarının harç ücretlerinin Türkiye'deki okullara kıyasla hemen hemen aynı olması sebebiyle öğrenciler, yurt dışı üniversitelerini tercih etmektedir. Yurt dışında eğitim almak çok yüksek bir ekonomik güce sahip olmayı gerektirmez. Eğitim için belli bir bütçe belirlemek ve bu bütçeyi sağlamak zorunludur. Konaklama, beslenme, ulaşım ve diğer giderler için Türkiye'de çok düşük bütçelerle üniversite eğitimi alabileceğinizi düşünüyorsanız; yurt dışında bu eğitimin çok daha ekonomik koşullarda sağlanabileceğini görmek sizi şaşırtabilir.

Bütçeyi Nasıl Sağlamalı?

Peki diyelim ki Avrupa'da yurt dışı eğitimi almaya karar verdiniz. Konaklama, harç ücreti ve diğer yaşam giderleri için elbette belli bir bütçeye ihtiyacınız var yine de. İşte bu süreçte Albaraka Türk Katılım Bankası, eğitim kredisi desteği sağlıyor. Nasıl mı? Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'ne kayıt olup eğitim kredisi çeken velilere 5 taksite %6 ve 8 taksite %8 oranda vade farkı ekleyerek ödeme konusunda kolaylık sağlıyor. Ayrıca banka kredi işlemlerinde Euro kuru, 2021-2022 Akademik Yılı için 31 Ağustos 2021 tarihine kadar 9 TL olarak sabitlenmiştir.

Hayallerinizdeki yurt dışı eğitimini Albaraka Türk desteği ile gerçeğe dönüştürmek için aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız