DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Aldığınız Puanı Değil Hayallerinizi Önemseyen Ülkeler

Yurt dışında üniversite okumak ve eğitim almak pek çok kişinin hayali olmalı. Verdikleri kaliteli eğitim ile ün salan yurt dışı okullarında eğitim almak pek çok açıdan avantajlı bir seçenektir. Özellikle sınavsız geçiş hakkı tanıyan bu saygın kurumlar, öğrencilere kaliteli eğitim vermenin yanında onlara vizyonu geniş bir olanak sunmaktadır. Peki hangi ülkelerde ve hangi okullarda sınavsız yurt dışı eğitimi alabilirsiniz?

Polonya Ve Üniversiteleri

Polonya yükseköğretim pazarının büyük bir kısmını yüksekokul ve üniversiteler oluşturur. Polonya’da yaklaşık 310 özel üniversite ve yüksekokul, 138 devlet üniversitesi bulunmaktadır. Ülkenin nüfusu göz önüne alındığında yüksek sayılabilecek bu sayı, eğitim pazarında rekabeti artırmış, Polonya üniversitelerinin fiyatlarının diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha düşük kalmasını sağlamıştır. Bunda elbette ülkenin genel sosyoekonomik koşullarının ve eğitim politikasının da payı vardır. Polonya, yükseköğretime büyük önem verilen bir ülkedir. Polonya, yurt dışında eğitim almak isteyen adaylar için pek çok açıdan avantajlıdır. Avrupa'nın merkezinde bulunması, özellikle Schengen eğitim vizesi sayesinde kıtanın pek çok yerine seyahat edebilmenizi sağlar. Ayrıca, Polonya yabancı öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni sağlamakta, bu sınır tatillerde 40 saate kadar çıkabilmektedir. Böylelikle Polonya'da okurken bir yandan çalışarak Euro kazanabilir, iş tecrübesi ve dil-iletişim becerilerinizi artırırken masraflarınızı çıkarabilirsiniz.

Makedonya Ve Üniversiteleri

Balkanların sıcak ve güzel ülkesi Makedonya, hem yaşam şartlarının uygunluğu hem de Türk kültürüne yakınlığıyla yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen bir ülke olma yolunda ilerlemektedir. Makedonya üniversitelerinde doğrudan Türkçe eğitim almanın mümkün olması büyük bir avantajdır. Makedonya’da Makedonca, İngilizce ve Türkçe eğitim almak mümkündür. Uluslararası Vizyon Üniversitesi ise doğrudan Türkçe eğitim vermektedir. Yabancı öğrencilerin Makedonya üniversitelerinde eğitim almak için herhangi bir sınava girmeleri talep edilmez. Ancak fizik-kültür ve sanat okullarında bu süreç farklıdır. Yabancı öğrenciler için herhangi bir kota uygulanmamaktadır. Ayrıca tamamlanan çalışmaların resmen tanınmasından Eğitim ve Fizik-Kültür Bakanlığı sorumludur.

Yurt dışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız