DRAFT BLOG

ALES'e Girmeden  Yüksek Lisans Yapılır mı?

Ülkemizde lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler, yüksek lisans yapmak için ALES adı verilen bir sınava girmek zorundadır. Öğrenciler bu sınavdan yeterli puanı aldıktan sonra ilgili kurumların yüksek lisans programlarına başvuruda bulunabilir. Her okulun kendine göre bir sistemi vardır. Özellikle akademik hayatını devam ettirmek isteyen öğrencilerin, bu sınavdan iyi puan alması gerekmektedir. Yurt dışında ise sınava girmeden yüksek lisans yapabilirsiniz. Yurt dışında bulunan üniversiteler, hem sınavsız hem de uzaktan eğitim ile yüksek lisans seçeneği sunmaktadır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde Sınavsız Yüksek Lisans Eğitimi
Üniversitede bir çok yüksek lisans programı mevcuttur. Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Grafik Tasarım, Halkla İlişkiler, İdari Hukuk, İngilizce Öğretmenliği, İşletme, Klinik Psikolojisi, Mimarlık ve Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümlerinde yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Ülkemize uzaklık açısından İstanbul’a bir saatlik uçuş mesafesinde yer alan Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde kaliteli ve sınavsız bir yüksek lisans eğitimi alarak, rakiplerinizden bir kaç adım öteye geçebilirsiniz. Pandemi sebebiyle online eğitim imkanı ile Türkiye'yi terk etmeden bölümünüze başlayabileceksiniz.

Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde Sınavsız Yüksek Lisans Eğitimi
Almanya’da kaliteli bir yüksek lisans eğitimi veren üniversitelerin başında BITS yani Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi gelmektedir. Almanya’nın Iserlohn, Berlin ve Hamburg şehirlerinde faaliyet gösteren bu üniversite geleceğin tasarımcılarını ve yöneticilerini İşletme, Sanat Tasarım, Yeni Medya ve İletişim ve Uluslararası Hizmet Endüstrileri / Spor Yönetimi alanlarından oluşan dört adet fakültede yetiştirmektedir. Dünyanın en büyük küresel üniversite ağı olan Laureate Uluslararası Üniversiteleri’ne dahil olan BITS, Endüstri 4.0 çağında iş piyasasının gerektirdiği yoğun ihtiyaçları karşılayan bir üniversitedir.

Azerbaycan Üniversitelerinde Sınavsız Yüksek Lisans Eğitimi
Lisansüstü eğitim alma imkânı bulunan Azerbaycan üniversiteleri, Avrupa standartları ölçüsünde öğrencilerin gerçek anlamda hayata hazırlanması açısından oldukça hassasiyet gösteren bir eğitim sunmaktadır. Yüksek lisansını tamamlayan öğrencilerin ayrıca master yapabilme olanağı da vardır ve bu sayede daha hızlı kariyerlerinde ilerleyebilirler. Sınav olmadan sadece belli prosedürler ölçüsünde kayıt olanağı bulunan Azerbaycan Üniversitelerinde yüksek lisans harçları da oldukça uygun ve ekonomiktir. Bunun yanı sıra Azerbaycan'da eğitim süresince konaklama, ulaşım gibi pek çok konuda ekonomik şartlar dâhilinde yaşam koşulları yer almaktadır. Eğitim süresince Azerbaycan’da kendinizi aktivite edecek birçok olanağı da bulabilirsiniz. 

Sınavsız yüksek lisans eğitimi için uzman eğitim danışmanlarımız ile İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerimizde görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız