DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
ALES'e Girmeden Yüksek Lisans Yapma Şansı

Yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak istiyorsunuz fakat sınavlar ve fiyatlar konusunda endişeleniyor musunuz? Yurt dışında bulunan çoğu üniversitede ALES'e girmeden yüksek lisans yapabilirsiniz. Ayrıca bu üniversitelerde eğitim aldıktan sonra mesleğinizi Türkiye'de yapmak istiyorsanız YÖK denkliği avantajı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Peki bu üniversiteler hangileridir?

Uluslararası Balkan Üniversitesi (Makedonya)
Uluslararası Balkan Üniversitesi, yurt dışında sınavsız eğitim alabileceğiniz kurumların başında geliyor. Lisans ve yüksek lisans programlarında birçok eğitim veren kurum, aynı zamanda uygun harç ücretleri ile biliniyor. Bütün eğitim programları Yüksek Öğretim Kurumu tarafından tanınan ve Üniversite lisans programları ÖSYS tercih ve yerleştirme kılavuzunda da yer alan Uluslararası Balkan Üniversitesi, üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere uygun ekonomik koşullarda eğitim fırsatı sunmaktadır. Makedonya Balkan Üniversitesi’nde üniversite eğitimi alabilmeniz için lise mezunu olmanız yeterlidir.

Letonya Üniversitesi (Letonya)
Letonya Üniversitesi 1919 yılında kurulmuştur. 14.000'den fazla öğrenci, 13 fakülte ve 20'nin üzerinde araştırma enstitüsü ve bağımsız eğitim merkezleri ile Baltık bölgesinin büyük araştırma merkezlerinden, yüksek okullarından biridir. Üniversite bünyesinde devlet tarafından yetkilendirilmiş 130'dan fazla akademik ve profesyonel çalışma programı sunulmaktadır. Almanca, İngilizce ve Letonca dillerinde eğitim veren bu okul Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer almaktadır. 

Adam Mickiewicz Üniversitesi (Polonya)
Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, Wielkopolska bölgesinin önde gelen akademik kurumu olup aynı zamanda Polonya’nın en iyi üniversitelerinden biridir. 100 yıllık geçmişiyle, Poznan şehrinde köklü bir üniversite geleneğine sahiptir. Geçtiğimiz yıl itibariyle AMÜ’de 37.360 öğrenci eğitim görmekte olup bunlardan 745’i uluslararası öğrencilerdir. Bu öğrenciler 78 farklı ülkeden gelmektedir. 

Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Almanya)
Almanya’da kaliteli bir yüksek lisans eğitimi veren üniversitelerin başında BITS yani Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi gelmektedir. Almanya’nın Iserlohn, Berlin ve Hamburg şehirlerinde faaliyet gösteren bu üniversite geleceğin tasarımcılarını ve yöneticilerini İşletme, Sanat Tasarım, Yeni Medya ve İletişim ve Uluslararası Hizmet Endüstrileri / Spor Yönetimi alanlarından oluşan dört adet fakültede yetiştirmektedir. Dünyanın en büyük küresel üniversite ağı olan Laureate Uluslararası Üniversiteleri’ne dahil olan BITS, Endüstri 4.0 çağında iş piyasasının gerektirdiği yoğun ihtiyaçları karşılayan bir üniversitedir.

Sınav şartsız üniversite okumak ve daha fazla bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız