DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
ALES'e Girmeden Yüksek Lisans Yapmak

Ülkemizde yapılacak bir yüksek lisans için şart olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) her yıl yüksek lisans yapmak isteyen pek çok öğrenciyi stres altına sokan ve onları yoğunluklu bir çalışma ortamının içerisine daldıran bir sınavdır. Yapacakları alan ile alakası olmayan ve en son lisede gördükleri Matematik ve Türkçe benzeri alanlardaki sorularla yüzleştirilen adayların çoğu sınavdaki bu akademik mantıksızlıktan dolayı yüksek lisans hayallerine veda etmektedirler.

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi şansı sunan ülkelerin pek çoğunda ise yüksek lisans için herhangi bir sınav zorunluluğu aranmamaktadır. Yüksek lisans başvurularının çoğu öğrencilerin niyet mektuplarına, alanlarına dair yaptıkları çalışmalara ve lisans eğitimleri boyunca sahip oldukları genel not ortalamalarına göre değerlendirilerek başvurular ele alınmaktadır. Bu sayede yurtiçinde yüksek lisans yapma hayali ALES yüzünden suya düşen pek çok öğrenci yüksek lisans eğitimini son derece ekonomik olan yurtdışı ülkelerinde yapmaya yönelmektedirler. 

ALES sınavına girmeden yurtdışında yüksek lisans programı sunan ülkelerin arasında ilk sırayı akademik eğitime yüzyıllardır önem vermesiyle tanınan ve bu konuda Avrupa’nın en iyi üniversitelerini bünyesinde barındıran Almanya alır. Avrupa’nın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden birisi olan Almanya’da verilen üniversite eğitimi yüksek lisans programları da dahil olmak üzere ücretsiz olduğundan dolayı son derece kaliteli bir eğitimi ekonomik açıdan zorlanmadan almak isteyen Türkiyeli öğrencilerin tercihidir.

Almanya’da kaliteli bir yüksek lisans eğitimi veren üniversitelerin başında BITS yani Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi gelmektedir. Almanya’nın Iserlohn, Berlin ve Hamburg şehirlerinde faaliyet gösteren bu üniversite geleceğin tasarımcılarını ve yöneticilerini İşletme, Sanat Tasarım, Yeni Medya ve İletişim ve Uluslararası Hizmet Endüstrileri / Spor Yönetimi alanlarından oluşan dört adet fakültede yetiştirmektedir. Dünyanın en büyük küresel üniversite ağı olan Laureate Uluslararası Üniversiteleri’ne dahil olan BITS, Endüstri 4.0 çağında iş piyasasının gerektirdiği yoğun ihtiyaçları karşılayan bir üniversitedir.

16 adet lisans bölümünün yanı sıra yüksek lisans öğrencileri için 8 ayrı program sunan BITS, Alman Bilim ve İnsani Bilimler Konseyi tarafından akredite edilmiştir ve programları da FIBAA ve Merkezi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumunca onaylanmıştır. U-Multirank gibi saygın bir oluşum tarafından da uluslararası oryantasyonda dünya lideri kabul edilen BITS bu sayede yurtdışından gelen yüksek lisans öğrencilerinin kolaylıkla uyum sağlayacağı bir eğitim kurumu konumunu almıştır.

Tüm bu faktörleri tek bir akademik programda birleştiren BITS, öğrencilerin geleceğin dijital iş piyasasında kendilerini başarıyla hazırlamasını ve hem kişisel hem de profesyonel olarak hedeflerine ulaşmasını vizyonu edinmiş gelişmiş bir eğitim kurumudur ve özellikle dallarında uzmanlaşmak isteyen yüksek lisans öğrencilerinin ilk seçeneklerinden biri olmalıdır.

Yurtdışı eğitimi ve yurtdışında yüksek lisans yapma ile ilgili aklınıza takılan tüm sorular için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız