DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Alman Tekniğini Avuçlarınızda Hissettirecek Alman Üniversiteleri

Almanya, gerek siyasi ve ekonomik gücü, gerek verdiği kaliteli eğitimleri ile yurt dışında üniversite okumak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında yer alan bir ülkedir. Özellikle teknik donanımlarıyla Almanya'da kaliteli Mühendislik eğitimi alabileceğiniz üniversiteler, sizi her açıdan kalifiye bir şekilde eğitecektir diyebiliriz. Hem Almanca hem de İngilizce öğrenim seçeneğini yurt dışında eğitim almak için kendisini tercih eden öğrencilere sunan Almanya, dil gelişimi açısından tercih edilmesi gereken bir ülkedir. Aynı zamanda devlet üniversitelerinde harç ücreti olmadığından dolayı  yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih listesinde yer almaktadır. Refah düzeyi açısından Avrupa Birliği üyesi devletlerin çoğundan daha ileri bir noktada olan Almanya aynı zamanda bünyesinde eğitim alacak öğrencilere, disiplinli ve kusursuz bir eğitim sunmaktadır. Peki Almanya'da bulunan üniversiteler hangileridir?

Berlin Teknik Üniversitesi İle Vizyonu Geniş Bir Yurt Dışı Eğitimi

Berlin Teknik Üniversitesi Almanya’nın Berlin kentinde bulunan bir araştırma üniversitesidir. 1879'da kurulan üniversite Avrupa'nın en prestijli eğitim kurumları arasındadır. Üniversite mühendislik alanları; Makine Mühendisliği, Ekonomi, Yönetim ve özellikle Bilgisayar Mühendisliği alanlarında yüksek sıralamalarda yer almasıyla bilinmektedir. Üniversite mezunları ve profesör listesinde ABD Ulusal Akademileri üyeleri, iki Ulusal Bilim Madalyası ödüllü bilim insanı ve on Nobel Ödülü sahibi yer almaktadır

Bir Teknik Üniversiteden Daha Fazlası: Dresden Teknik Üniversitesi

Dresden Teknik Üniversitesi, ayrıca TU Dresden veya kısaca TUD kamuya ait bir araştırma üniversitesidir. Dresden Üniversitesi, Dresden şehri ve Saksonya eyaletinin en büyük üniversitesi olmakla beraber 32.389 öğrencisiyle Almanya’nın da en büyük ilk 10 üniversitesi arasında yer almaktadır ve Almanya’nın en iyi teknik üniversitelerinden bir tanesidir. Uluslararası alanda 120’den fazla partnerliği bulunun Dresden Teknik Üniversitesi’nden diğer ülkelerdeki üniversitelere de geçmek bu partnerlikler sayesinde oldukça kolaydır. QS 2019 Dünya sıralamasına göre Dresden Teknik Üniversitesi, Mühendislik ve Teknoloji alanında Almanya’daki üniversiteler arasında en iyi 6. sırada, Dünya’daki en iyi üniversiteler arasında ise 113. sırada yer almaktadır.

Almanya'da daha pek çok kaliteli kurum yer almaktadır. Doğru bir seçim yapmak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız