DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Alman Üniversitelerini Avantajlı Yapan Nedir?

Dünya'nın dördüncü büyük ekonomik gücü olan Almanya, siyasal ve ekonomik alandaki gücünü eğitim alanına da yansıtmış bir ülkedir. Avrupa Birliği'nin kurucu ülkelerinden biri olan bu kadim ülke, köklü gelenekleri modern çağın yenilikçi anlayışı ile birlikte sentezleyerek eğitim anlayışını geliştirmiştir. Bu bağlamda ülke, öğrencilerine uluslararası düzeyde bir eğitim olanağı sunar. Evet, Alman okullarının eğitiminin kalitesi su götürmez bir gerçektir fakat Alman üniversitelerini Türk öğrenciler için avantajlı yapan nedir? Gelin bunları ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

- Almanya'da eğitim ücretsizdir.
- Almanya'da bulunan tüm okulların kalitesi eşittir.
- Almanya, güvenli bir ülkedir.
- Almanya vizesi Schengen kategorisinde yer aldığı için Avrupa'da bulunan diğer birçok ülkeyi, vizesi gezebilirsiniz.
- Şehirler ve okullar istihdam sağladığı için üniversiteden mezun olan öğrenciler işsiz kalmaz.

Almanya'da eğitim almanın daha birçok avantajından bahsedebiliriz. Ancak biraz da buradaki okullardan bahsedelim. Okulların eğitim anlayışı nasıldır? Bu üniversiteler hangi şehirlerde yer alıyor?

Berlin Humboldt Üniversitesi
1810 yılında kurulan Berlin Humboldt Üniversitesi, Almanya’nın en köklü üniversitelerinden biridir. 2010 yılında 200. yılını kutlamış, düzenlenen törenlerde Humboldt’un kurucu ilkeleri olan bilim, araştırma ve eğitim anlayışı Berlin’de bir kez daha vurgulanmıştır. Berlin Humboldt Üniversitesi, tarihi boyunca pek çok ciddi değişikliğe uğramıştır. Bunların en sonuncusu, 1989’da Doğu Almanya’da yaşanan Barışçıl Devrim sürecinde yaşanmıştır. Bu değişimin sonucunda hem Doğu

Goethe Frankfurt Üniversitesi
Johann Wolfgang Goethe Frankfurt Üniversitesi veya kısaca Frankfurt Üniversitesi; 1914 yılında Almanya’nın Hessen eyaletindeki Frankfurt kentinde kurulan bir üniversitedir. Üniversite kuruluş bakımından diğer üniversitelerden biraz farklıdır. Frankfurt’taki zengin ve aktif liberal halk tarafından kurulan üniversite bu nedenden dolayı "halkın üniversitesi" ünvanını almıştır. Goethe Frankfurt Üniversitesi mezunlarının toplamda 19 Nobel ödülü ve 11 Leibniz ödülü  olmakla beraber üniversitenin uluslararası partnerlikleri çok güçlüdür ve toplamda 283 adet uluslararası partnerliği bulunmaktadır. Ayrıca üniversitenin toplamda 537 milyon Euro'luk fonu bulunmakta ve bu fonun yaklaşık %30’u dış kaynaklar tarafından karşılanmaktadır.

Göttingen Üniversitesi
Göttingen Georg August Üniversitesi veya kısaca Göttingen Üniversitesi; Almanya'nın Göttingen şehrinde yer alan kamuya ait bir araştırma üniversitesidir. Göttingen Üniversitesi 1734 yılında Büyük Britanya Kralı II. George tarafından kurulmuş  ve aydınlanma ideallerine ulaşmak amaçlanmıştır. Üniversite, Aşağı Saksonya eyaletinin en eski üniversitedir ve yine bu eyalette en büyük öğrenci kitlesine sahip üniversite konumundadır. Almanya'nın önde gelen saygın kurumlarından biri olan üniversite aynı zamanda uluslararası üne sahip bir araştırma üniversitesidir ve kurum  bilim, demokrasi, hoşgörü ve adaletin sosyal sorumluluk değerlerine kendini adamıştır. 

Alman okulları hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için iletişim formunu doldurmanız yeterli. Uzman eğitim danışmanlarımız size kısa sürede geri dönüş sağlayarak bilgi aktarımını yapacaklardır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız