DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almancayı Almanya'da Öğrenmeye Ne Dersiniz?

İngilizce ve İspanyolcadan sonra dünyanın en çok konuşulan ve özellikle tercih edilen dilleri arasında bulunan Almancayı Almanya’da öğrenmeye ne dersiniz?

Avrupa Birliği’nin lideri konumunda olan ve her yıl binlerce kişinin yüksek öğrenim, dil eğitimi veya göç başvurusu yaptığı bir ülke olan Almanya, düzenliliği ile tanınan bir ülkedir. Bilim, sanat, mühendislik, eğitim ve teknoloji alanlarında rakipsiz olan ülke yıllardır bu alanda yetiştirdiği öğrenciler ve personel ile dünya ticaretinde önemli bir konuma sahiptir.

Almanya’nın ana dili olan Almanca ise bir çok ünlü eserin yayınlandığı bir dildir. Günümüz itibariyle Avrupa’nın saf kalmayı başarabilmiş tek dili olan Almanca, Almanya’nın bir fırsatlar ülkesi olmasından dolayı yaşantısını orada kurmak isteyen sayısız birey tarafından öğrenilmektedir. Gramer ve telaffuz açısından diğer Avrupa dillerine kıyasla büyük farklılıklar taşıyan bu dili öğrenmenin en iyi yolu Alman kültürünü tanıma imkanını da size sunacak bir dil eğitimi almaktan geçer ki bu dil eğitimini en iyi Almanya’da alabilirsiniz.

Eğitime verdiği önemle, sanatsal faaliyetleriyle ve köklü geçmişiyle hayranlık uyandıran Almanya’da Almanca öğrenebileceğiniz kalifiye kurumların arasında, 50’den fazla ülkede 160 dil okuluyla hizmet veren International House’tur. Bu kurumun Berlin’de bulunan şubesi International House Berlin, başkentte kendi kampüsüne sahip olma ayrıcalığı olan tek dil okuludur. Kısa süreli ve yoğun dil derslerinin verildiği, kurumsal ve iş odaklı yabancı dil kurslarıyla beraber sınav hazırlık kurslarının da bulunduğu IH Berlin, “Almanya’nın Yıldız Okulu” ödülüne birkaç defa layık görülmüş, prestijli bir dil okuludur.

Berlin’de bulunan kaliteli bir diğer eğitim kurumu olan DID Berlin ise, iki katlı lüks bir binada eğitim faaliyetlerini sürdüren, toplamda 15 adet sınıfa sahip olan bir kurumdur. Ferah ve içten ortamıyla bilinen DID Berlin, yıl boyunca devam eden dil kurslarına sahiptir. 1991 yılından bu yana eğitim veren köklü bir kurum olan DID Berlin, tarihi Brandenburg Kapısı’na birkaç kilometrelik bir mesafededir. Almanca üzerine ihtisas yapmış eğitmen kadrosuyla güven veren okul, Almanya’da alınacak bir Almanca eğitimi için yapılabilecek en iyi seçimlerdendir.

Norbent Güthling tarafından kurulan Humboldt Enstitüsü ise hızlı ve etkili bir dil öğrenimini koşulsuz şartsız sunan bir kurumdur. Küçük sınıflarda dilin aktif ve pratik olarak kullanıldığı okul aynı zamanda öğretmenlerce büyük bir dikkat ile koordine edilen bir müfredata sahiptir. 40 yıldır Almanca öğreten Humboldt Enstitüsü, Almanya’da dil eğitimi veren en eski kurumlardan birisi olmasından dolayı çoğu dil öğrencisinin tercihleri arasındadır. Köklü geleneğini modernize edilmiş bir eğitim sistemiyle birleştiren okul, Almancanın en ince ayrıntısına kadar öğretildiği ve bir Alman gibi Almanca konuşmanızı sağlamayı hedefleyen bir kurumdur.

Almanya’daki dil okullarının hangileri olduğunu öğrenmek ve kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız