DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'da Burslu Okumak Mümkün Mü?

Dünyanın en tanınmış ve prestijli eğitim kurumlarının bulunduğu Almanya, yurtdışı eğitimi dendiğinde ilk akla gelen ülkelerden birisidir. Yüzlerce yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Alman üniversiteleri her yıl binlerce yabancı öğrenciyi ağırlamakta olan saygın eğitim kurumlarıdır. Dolayısıyla pek çok öğrencinin aklını kurcalayan sorulardan biri de hiç şüphesiz ki “Almanya’da burslu okumak mümkün mü?” sorusudur.

Almanya’da, Alman devleti tarafından akredite edilmiş 427 civarında üniversite bulunmaktadır ve bu üniversitelerde toplamda yaklaşık 18.000 adet akademik derece programı sunulmaktadır. İngilizce ve Almanca eğitim seçeneği Alman Üniversitelerinde mümkündür.

Bu gelişmiş ülkede bulunan üniversiteler sağlam teorik eğitimleriyle isim yapmışlardır ancak pratik eğitime de büyük önem vermektedirler. Ülkede bulunan bazı üniversiteler tıp, teknik ve eğitim gibi belirli alanlarda uzmanlaşmışlardır. Fonlama açısından özel ve devlet üniversiteleri olarak ikiye ayrılan Alman üniversitelerine dair en önemli sorulardan birisi de bu prestijli kurumlarda burslu eğitim alınıp alınamayacağıdır.

Almanya’da bulunan devlet üniversitelerinin fonu tamamıyla devlet tarafından sağlandığı için bu üniversiteler ücretsizdirler ve yabancı öğrenciler için de harç ücreti bulunmamaktadır. Almanya’daki öğrencilerin yalnızca %5,5’i özel üniversitelerde eğitim almaktadır fakat yeteneğe ve akademik başarıya göre bu üniversiteye bağlı veya Alman iş adamlarına bağlı özel kurumlar seçkin öğrencilere burs sağlamaktadırlar.

Almanya’daki pek çok öğrencinin harç ücretinin olmamasından ve genel bir ücretin yokluğundan dolayı devlet üniversitelerini seçtiği gerçeğini göz önünde bulundurursak bu üniversitelerde alınabilecek bir eğitim bir özel üniversitede alınabilecek burslu bir eğitime kıyasla daha avantajlı gözükebilir ancak Almanya’nın özel üniversiteleri BMW, Mercedes gibi dünyaya mal olmuş özel Alman şirketleri tarafından fonlandığından dolayı her ne kadar öğrenci mevcudu az olsa da akademik açıdan devlet üniversiteleriyle kolayca rekabet edebilecek bir konuma gelmişlerdir. 

Almanya’daki Aşağı Saksonya eyaletinde bulunan GISMA Business School, Alman özel üniversiteleri arasında en ileride gelen kurumlardan birisidir. 

1999 yılında birden fazla özel vakfın bir araya gelerek kurduğu okul iş ve işletme alanında uluslararası standartlara sahiptir. Siemens ve Volkswagen gibi büyük şirketlerin yatırımcıları arasında olduğu okul lisans programlarıyla beraber kaliteli master programlarını da öğrencilerine sunmaktadır. Giriş için tek şartı uygun bir TOEFL veya IELTS puanı olan GISMA Business School cömert burs imkanlarıyla beraber esnek ödeme programları da sunar. Mezun olan öğrencilerine iş bulana değin 18 aylık bir çalışma imkanını da sunan okul bu sayede Almanya’da kalıcı bir oturma izni almak isteyen öğrenciler için de son derece caziptir. 

Yerli şirketlerle güçlü iş bağlantıları sahibi olan okulun mezunları iş dünyasına rahatça atılabilmekte ve bu sayede ülkelerarası bir kariyerin ilk basamağını kolaylıkla tırmanmaktadır. Burslu bir özel üniversite eğitimini Almanya’da almak için GISMA Business School harika bir tercihtir.

Almanya üniversitelerinden birine kayıt yaptırmak ve yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı ve doğru bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek, eğitim danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız