DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'da Burslu Üniversite Okuyun

Avrupa’da üniversite eğitimi almak isteyen birçok öğrenci hedefine Almanya’yı koyar. Üniversite eğitimi dünya standartlarında olan Almanya’da okumak isteyenler bu hedeflerine ulaşabilmek için disiplinli bir çalışma ve hazırlık sürecini önlerine koyarlar. Yurt dışında Almanca üniversite eğitimi almak pek çok kişi için son derece cazip ve faydalı bir deneyim olmaktadır. 

Özellikle üniversitelerinin mühendislik bölümleri dünyada birinci olan Almanya’da burslu okumak da mümkün elbette. Yeteneği ve kararlılığı olan her öğrenci adayı yüksek kaliteli Alman üniversitelerinde hoş karşılanmaktadır. Yurt dışında burslu eğitim alabilmek açısından bu ülkenin eğitim politikası, tüm dünyadan hak kazanmak isteyenlerin önünü açan bir yaklaşım göstermektedir. 

Yurt dışında eğitim almak adına tüm süreçlerinizde Draft Eğitim olarak uzman eğitim danışmanlarımız ile yanınızdayız. Sınava hazırlık, gitmek istediğiniz okulu belirleme ve kazandıktan sonraki süreç dahil rehberlik hizmetlerimizi sizlere sunmaya aday ve yetkiniz. Şimdi kısaca Almanya üniversitelerini birlikte inceleyelim.

Berlin Freie Üniversitesi

Berlin Freie Üniversitesi, FU Berlin yahut FU olarak da bilinir, Almanya'nın Berlin şehrinde bulunan bir araştırma üniversitesidir ve bu kentin en büyük üniversitedir. Berlin Freie Üniversitesi, beşeri ve sosyal bilimler ile sağlık ve doğa bilimleri alanında yaptığı araştırmalarla ünlüdür. Eğitim dili pek çok Alman üniversitesinde olduğu gibi Almanca’dır.

Bonn Üniversitesi

Okulun Almanca’daki tam adı “Rheinische Friedrich Wilhelms Bonn Üniversitesi” olarak çevrilebilir. Ama kısaca Bonn Üniversitesi olarak bilinir. Kuzey Ren Vestfalya bölgesinde, Bonn kentinde kurulmuş kamuya ait bir araştırma üniversitesidir. Üniversitenin kökleri 1818 yılına kadar dayandırılabilmektedir. Haliyle çok büyük bir yüksek eğitim deneyimini barındırmaktadır. 

Darmstadt Teknik Üniversitesi

Darmstadt Teknik Üniversitesi ya da kısaca TU Darmstadt, Almanya’nın Darmstadt kentinde bulunan bir araştırma üniversitesidir. 1877 yılında kurulan Darmstadt Teknik Üniversitesi 1899 yılında doktora derecesinde eğitim verme hakkı kazanmıştır. Genelde teknik bölümlere ağırlık verilen üniversitede Psikoloji, Sosyoloji, Siyaset Bilimleri gibi beşeri bilimlerin de eğitimi verilmektedir. 

Bize Ulaşın

Almanya’daki üniversiteler, Avrupa’da burslu eğitim imkanları ve aklınıza gelebilecek konuya dair her türlü soru için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bunu yapmak için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız