DRAFT BLOG

Almanya'da Dil Eğitimi

Dünya'nın en yaygın dillerinden biri olan Almanca; Almanya başta olmak üzere birçok ülkenin resmi dilidir. Avrupa'da en geniş coğrafyaya yayılmış dillerden biri olan Almanca, İngilizce dilinden sonra öğrenilmesi gereken bir dil olarak kabul görmüştür. Avrupa'da en çok konuşulan dil olduğundan dolayı eğer Avrupa'ya iş ya da eğitim amacı ile gitmeniz gerekiyorsa mutlaka Almanca öğrenmeniz tavsiye edilmektedir. Peki Almanya'da dil eğitimi nerede alınır? Almanya'nın en iyi dil okulları hangileridir?

Almanya ve Avrupa'da Lider: Carl Duisberg Centren Dil Okulu
Almanca dil eğitimi için tercih edebileceğiniz kaliteli bir eğitim kurumu olan Carl Duisberg Centren; Berlin, Köln, Radolfzell ve Münih’te faaliyet gösteren, uluslararası eğitim ve nitelik sertifikaları alanında lider bir hizmet kuruluşudur. Yüksek kaliteli dil kursları, kültürlerarası eğitim, zengin yurt dışı tecrübeleri ve sektöre yönelik profesyonel eğitimler yoluyla yaşam boyu öğrenmeyi destekliyoruz. Carl Duisberg Centren, her yaştan ve her kariyer aşamasındaki insanlara yönelik programlar sunmaktadır. Uluslararası sektör ve kurumlar için sınır ötesi eğitim projeleri de yönetilmektedir.

30 Yıllık Bir Deneyim: DID Alman Enstitüsü
Almanya’nın bir diğer köklü kurumlarından olan, Berlin’in gözde lokasyonlarından Oranienburger Strasse’de yer alan DID Berlin, 1991 yılından bu yana hizmet veren bir dil okuludur. Brandenburg Kapısı’na sadece 15 dakika mesafede bulunan DID, hem merkezi konumu hem de sunduğu kaliteli dil eğitim seçenekleri itibariyle Almanca öğrenmek veya mevcut dil becerilerini geliştirmek isteyenler için iyi bir tercihtir. Yakınında bulunan Hackescher Market ve Friedrichstrasse arasındaki 1 kilometrelik kısımda pek çok alışveriş merkezi, galeri, kafe ve restoran bulunmaktadır. 

Dil Öğrenimini Lüks İle Birleştiren Bir Kurum: German Language School Berlin (GLS)
GLS, dil öğrenimini “lüks” ile birleştiren muhteşem bir tesise sahiptir. GLS’nin adeta bir park güzelliğindeki 16.000 metrekarelik kampüsünde 2 butik otel yer alır ve bu otellerden birisi anıt koruması altındadır. German Language School Berlin kalitesiyle Almanca öğrenirken, Berlin’in heyecan verici merkezinde (Prenzlauer Berg bölgesinde) bulunan kampüste konaklayabilirsiniz. Burada özel daire, otel odası gibi seçeneklerden birini seçmek size kalmış.

Almanya'da dil eğitimi almak ve daha detaylı bilgi edinmek için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız