DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'da Eğitim Almak İçin 8 Harika Neden

Almanya, dünyanın en büyük dördüncü ekonomik gücü olarak karşımıza çıkıyor. Almanya bugün birçok kişi tarafından çeşitli sebepler ile ziyaret edilen ülkelerin de başında geliyor. İş seyahati, eğitim, turistik gezi sebebi ile ülke, yılda binlerce ziyaretçi ağırlıyor. Peki Almanya'yı öğrenciler için bu kadar çekici bir yer yapan nedir? Bu yazıda, Almanya'da okumak için en önemli nedenlerden bazılarını keşfedeceğiz

1 - Seçkin Üniversiteler
Alman üniversiteleri yüksek kaliteli eğitim vermeleri ile ünlüdür. Bu üniversitelerin çoğu dünyanın en iyileri arasında yer alıyor. Almanya'da okumayı seçerek, dünya ortalamasının çok üzerinde bir eğitim alacağınızdan emin olabilirsiniz.

2 - Almanya Güvenli Bir Ülkedir
Çoğu kişi için bu etken göz ardı ediliyor olabilir. Ancak Almanya dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir ve burada eğitim alırken rahatça yaşayabilir ve özgürce hareket edebilirsiniz. 

3 - Çeşitlilik
Almanya, çeşitlilikle dolu liberal ve misafirperver bir ülkedir. Alman vatandaşları arasında çok farklı kültürden insan bulabilirsiniz. Ayrıca Almanya'daki üniversiteler dünyanın birçok yerinden öğrenciyi ağırlamaktadır.

4 - Çok Çeşitli Çalışma Programları
Almanya'daki üniversitelerde istediğiniz programda eğitim alma imkanınız bulunuyor. Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini seçkin Alman üniversitelerinde alabilirsiniz. 

5 - İngilizce Dilinde Programlar
Almanya'da eğitim alırken sadece Almanca dilinde eğitim almak zorunda değilsiniz.  Çoğu Alman üniversitesinde uluslararası öğrencilere uygun İngilizce eğitim veren programlar bulunmaktadır. 

6 - Uygulamaya Yönelik Çalışmalar
Çoğu Alman üniversitesi, öğrenmenin en iyi yolunun bilginizi pratikte uygulamak olduğuna inanır, bu nedenle birçok çalışma programı - özellikle uygulamalı bilimler üniversitelerinde - daha çok uygulamaya yönelik olacaktır.

7 - Burs İmkanı
Alman üniversitelerinde okurken burs imkanından faydalanabilirsiniz. Çoğu üniversite, başarılı öğrencilerine burs imkanı sağlamaktadır. 

8 - Schengen Vizesi
Almanya'da okurken Schengen vizeniz ile birçok ülkeyi vizesiz ziyaret edebilirsiniz. Schengen vizesi Avrupa'da toplamda 26 ülkeye giriş-çıkış izni sunan önemli bir vize türüdür.

Hala aklınızda soru işaretleri olabilir. Bunun için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşmenizde fayda var. Tek yapmanız gereken aşağıda yer alan formu doldurmak. Danışmanlarımız en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaktır!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız