DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'da Eğitim Almak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Almanya üniversitelerinin eğitim kalitesi, özellikle son yıllarda Türk öğrencilerimizin ilgisini çekmekte. Eğitim hedefi yurt dışı olan ve Avrupa'da bir üniversiteye kayıt olmak isteyen öğrencilerimiz, özellikle Almanya üniversitelerini araştırıyor. Almanya üniversiteleri teknik bilimlerden sosyal bilimlere kadar birçok programda lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi sunmaktadır ve bu eğitimlerin çoğu ücretsizdir. Daha doğru bir ifade ile aktarmak gerekirse, Almanya'da eğitim ücretsizdir. 

Almanya'da Eğitim Almanın Şartları
Almanya'da eğitim almak için gereken ilk şart, öğrenci Türkiye'deki üniversite sınavına girmek ve buradaki üniversitelerden birinde bir bölüm kazanmak zorundadır. Yani Almanya'da Tıp eğitimi almak isteyen bir öğrencimizin, ülkemizdeki herhangi bir üniversitenin Tıp bölümünü kazanması gerekmektedir. Kayıt yaptırıp yaptırmaması önemli değildir, sadece kazanmış olması yetmektedir. İkinci şart ise burada kazanılan bölüm ile Almanya'da okunmak istenen bölümün denk ya da aynı olması gerekmektedir. Yani öğrencimiz burada İngilizce Öğretmenliği bölümü kazandıysa Almanya'da Tıp eğitimi alamaz.

Peki Almanya'da hangi okullar bulunuyor? 

Kuzey Almanya'nın En Büyük Eğitim Kurumu: Hamburg Üniversitesi
Hamburg Üniversitesi ya da kısaca UHH; Almanya’nın Hamburg kentinde bulunan geniş kapsamlı bir araştırma üniversitedir. UHH 28 Mart 1919 yılında kurulmuş ve daha önceden var olan Colonial Institute of Hamburg ve Akademic Gymnasium gibi okulların bir birleşimi olarak meydana gelmiştir. Hamburg Üniversitesi toplamda 8 fakültede 70 lisans, 100 yüksek lisans derecesinde olmak üzere yaklaşık 170 öğretim dalında eğitim veren bir üniversitedir ve bu okulda toplamda 43.326 öğrenci okumaktadır. Bu öğrencilerin 5.433’ünü yani yaklaşık %13’lük bir kısmını uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Bunların yanı sıra okulda bulunan toplam öğretim üyesi sayısı da  5,527 olmakla beraber okulda toplamda 718 profesör görev almaktadır.

Dünya'nın En Yenilikçi İkinci Üniversitesi: Münih Teknik Üniversitesi
Münih Teknik Üniversitesi Münih şehir merkezi ve çevresinde ve Singapur'da çeşitli kampüsleri bulunan bir araştırma üniversitesidir. Singapur'da bulunan kampüsü Nanyang Teknik Üniversitesi ve Singapur Ulusal Üniversitesi'nin iş birliğiyle 2001 yılında kurulmuştur. İsmi TU München veya TUM olarak kısaltılmaktadır. Üniversite 1868 yılında kurulmuş olup, kamuya ait bir yükseköğretim kurumudur. 10.501 öğretim görevlisi ve 566 profesör üniversite bünyesinde çalışmaktadır. 41.375 öğrenci (%29'u yabancı) üniversitede eğitim alırken, öğrencilerin 2.730’u doktora aşamasındadır.

Almanya'daki diğer okullar hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi şiddetle tavsiye ederiz. İletişime geçmek ve konu hakkında bilgi almak için iletişim formunu doldurmanız yeterlidir.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız