DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'da Elektrik Mühendisliği Programları

Hayatımıza girdiğinden beridir büyük değişikliklere sebep olan elektrik, aynı zamanda mühendislik sektörünün en gelişkin alanlarından birisi olan elektrik-elektronik mühendisliğinin de meydana gelmesine yol açarak büyük icatlara olduğu kadar gösterişli kariyerlere de yol açmıştır. Maddi açıdan en yüksek getiriye sahip olan mühendislik alanlarından birisi olan elektrik-elektronik mühendisliği aynı zamanda tarihi boyunca ortaya çıkardığı dahilerden dolayı da prestijli bir meslek olarak tanınmıştır. Yurtdışı üniversiteleri de bu meslek açısından pek çok köklü alternatifler sunmaktadır. Özellikle Almanya üniversiteleri elektrik mühendisliği açısından kaliteli programlar sunması ile dikkat çekmektedir diyebiliriz.

Bu prestijli mesleğe yönelik en iyi yüksek öğrenim yurtdışı ülkelerinde alınmaktadır çünkü yurtdışı ülkeleri özellikle son 10 yılda elektrik-elektronik alanında devrim niteliğinde yeniliklere imza atmış ve elektrik-elektronik alanında dünyanın en saygın akademisyenlerini yetiştirerek bu alanda eğitim almak isteyen öğrencilerin yurtiçine kıyasla çok daha derinlikli bir eğitim almasına kapı aralamıştır.

Yurtdışında kalifiye bir elektrik-elektronik mühendisliği almak isteyen öğrencilerin tercihlerinin başında ise dünyanın en büyük mühendislik şirketlerinin doğum yeri olarak kabul edilen Almanya gelmektedir. Sunduğu harçsız eğitim seçeneğiyle de çok fazla öğrencinin dikkatini çeken Almanya elektrik ve elektronik mühendisliği alanında üstün Alman disipliniyle harmanlanmış kusursuz bir eğitim sunduğundan dolayı yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinden birisi olmuştur.

Almanya’da alınabilecek en iyi elektrik-elektronik mühendisliği eğitimini ise Leibniz Hannover Üniversitesi vermektedir. Almanya’nın mühendislik açısından en ileri kentlerinden birisi olan Hannover’de konumlanmış Leibniz Hannover Üniversitesi adını ünlü Alman filozof ve matematikçi Leibniz’den almıştır. Almanya’nın en köklü üniversitelerinden birisi olan bu eğitim kurumu elektrik ve elektronik mühendisliği alanında ülkenin en iyi akademisyenlerini ve en zeki öğrencilerini barındırdığından dolayı sık sık tercih edilmektedir. Mevcut durumda 29.781 öğrencinin eğitim gördüğü ve bu öğrencilerin %17’lik gibi önemli bir diliminin uluslararası öğrencilerden oluştuğu Leibniz Hannover Üniversitesi’nde bulunan 9 fakültedeki 80’den fazla enstitüde 3.203 adet araştırmacı öğretim görevlisi ve 334 profesör çalışma yürütmektedir. 1.652 idari ve teknik personele de iş imkanı sağlayan üniversitenin ana binası Welfenschloss Kraliyet Sarayı’dır.

Elektrik-elektronik alanına sık sık destek olan yerçekimi fiziği ve mekatronik mühendisliği gibi son derece karmaşık alanlarda da kendisini ve verdiği eğitimin kalitesini ispatlamayı başarmış bir yüksek öğrenim kurumu olan Leibniz Hannover Üniversitesi bundan dolayı bünyesinde elektrik-elektronik mühendisliği eğitimi görecek öğrencilere yoğun bir disiplinlerarası çalışma imkanı sağlamaktadır. Almanya’nın önde gelen teknoloji üniversitelerinin içinde bulunduğu TU9’a da üye olan Leibniz Hannover Üniversitesi’nin geniş eğitim yelpazesi, sağlam akademik kadrosu ve güçlü teknik altyapısı, yurtdışında elektrik-elektronik mühendisliği eğitimi almak isteyen her öğrenci için idealdir.

Almanya’da elektrik mühendisliği okumak ve Almanya üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak için İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız