DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'da Hangi Bölümlerde Okuyabilirim?

Almanya dünyanın en köklü ve prestijli üniversitelerine ev sahipliği yapan, sayısız bilim adamı, mucit, felsefeci ve doktor yetiştirmiş bir ülkedir. Yükseköğrenim dendiğinde ilk akla gelen Avrupa ülkesi olan Almanya Federal Cumhuriyeti’nin kadim üniversiteleri her yıl binlerce yabancı öğrenciyi bünyesine kabul eden, eğitim açısından eşi benzeri bulunmayacak kurumlardır.

 

Yükseköğretimin üniversiteler ve yüksekokullar şeklinde örgütlendiği Almanya’da, sanat müzik ve film yüksek okulları üniversite statüsüne sahiptir. Bilimsel ve sosyal alanlarda araştırma yürüten ileri teknik yüksek okullar ise daha çok pratik eğitim odaklıdırlar ancak doktora seviyesinde bir eğitim sadece Alman eğitim sistemine akredite edilmiş olan üniversiteler tarafından sağlanmaktadır.

Güçlü teorik arka planları kadar pratik eğitime de verdikleri büyük önem ile isimlerini duyurmuş olan Alman üniversiteleri tıp, teknik, eğitim ve sosyal bilimler gibi alanlarda uzmanlaşmıştır. Fonlama açısından özel üniversiteler ve devlet üniversiteleri olarak ikiye ayrılan bu eğitim kurumlarından devlet üniversitelerinin en büyük avantajı devlet tarafından fonlandıkları için ücretsiz olmalarıdır. 

 

Almanya’da aynı zamanda yabancı öğrenciler için de harç ücreti yoktur ve bu ülkenin sosyal devlet anlayışının ve eşitlikçi politikasının akademik alandaki bir yansımasıdır. Almanya’daki öğrencilerin sadece %5.5’inin özel üniversitelerde eğitim aldığı verisi ise bize ülkedeki devlet okullarının başarısı hakkında bir fikir vermektedir.

 

Akademik bir dev olan Almanya’da devlet tarafından akredite edilmiş 427 civarında üniversite mevcuttur. Toplamda yaklaşık 18.000 akademik derece programı sunulmakta olan üniversitelerin çoğunda Almanca ile beraber İngilizce eğitim almak da mümkündür.

 

Eğitim konusunda kendisini böylesine geliştirmiş bu ülkenin üniversitelerinin en çok öğrenci yetiştiren bölümlerinden birisi de şüphesiz ki mühendisliktir çünkü Almanya, BMW, Opel, Porsche gibi ünlü markaların çıkış noktası olan bir ülkedir ve bu dünyaca ünlü markaların arkasında yatan mühendislik Alman üniversitelerinden çıkış yapmış kaliteli personelin eseridir.

 

Mühendisliğin yanı sıra Almanya’da eğitim almaya karar vermiş bir öğrenci aynı zamanda eczacılık ve kimya alanında da kusursuz bir eğitim alabilmektedir ve bunun en büyük sebeplerinden birisi Almanya’nın dünya ilaç devi Bayer’in kurulduğu ülke olmasıdır. Farmakoloji endüstrisi alanında eşi benzeri bulunmayan çalışmalara imza atmış Almanya’da alınacak bir kimya veya eczacılık eğitiminin derinliği dünyadaki hiçbir ülkede mevcut değildir.

 

Son olarak Almanya’da kusursuz bir felsefe eğitimi de alabilirsiniz. Aydınlanma Çağı’nın en önemli filozoflarının doğum yeri olan ülkenin yüzyıllardan beridir muhafaza edilen felsefi geleneğinin size sağlayacağı akademik ve entelektüel arka plan sayesinde dünyanın en ünlü felsefecilerinin eğitim gördüğü ve ders verdiği üniversitelerde bulunabilir ve o üniversitelerin felsefe programlarında kaliteli bir eğitim alarak özgün fikirlerinizle dünyaya büyük bir katkı sağlayabilirsiniz.

 

Yurtdışı üniversiteleri konusunda alanında uzman eğitim danışmanlarımızla İzmir, İstanbul ve Ankara ofislerimizde görüşerek Almanya üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız