DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'da Mühendislik Okumak

Pozitif bilimlerin hayata uygulanmasını içeren mühendislik, çok ilgi çekici, önemli ve popüler bir alandır. Günlük hayatta kullandığımız pek çok şey mühendislik ürünüdür. Modern hayatla bu kadar iç içe olmasından dolayı, mühendislik mezunları bugün iş piyasasının pek çok alanında büyük talep görmektedir. İyi bir mühendislik eğitiminin size pek çok prestijli kariyer fırsatı sunacağına şüphe yoktur.

Mühendisliğin alt disiplinleri arasında Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, İnşaat Mühendisliği gibi alanlar yer alır. Buna son yıllarda Sistem Mühendisliği, Mekatronik, Biyomühendislik gibi alanlar da eklenmiş olup mühendislik disiplini çağımızın gereklerine uygun olarak her geçen gün güncellenerek yenilenmektedir.

Teknoloji ve mühendislik alanında dünyanın en önemli ülkelerinden biri olan Almanya, teorik ve pratik anlamda köklü eğitim geleneğiyle bu eğitimi almak için mükemmel bir tercihtir. Almanya, her gün yeni bilgilerin üretildiği büyük “araştırma üniversitesi” konseptinin doğduğu yerdir. Kozmopolit eğitim geleneği ve sağlam altyapısı, mükemmel kampüsleri, öğrencilere sağlanan sosyal haklar ve kültürel olanaklar, Almanya’yı bir eğitim cenneti haline getirmiştir. Üstelik, Almanya’daki devlet okullarında harç ücreti uygulanmaması da “Fikirler Ülkesini” cazip kılan bir başka noktadır. 

Diğer taraftan, mühendislik eğitiminize devam ederken dünya devi mühendislik ve teknoloji firmalarında staj olanaklarından da yararlanabilirsiniz. Bu firmaların işleyişini görmek ufkunuzu açacak, üstelik kariyerinizin sonraki adımları için size iyi bir referans teşkil edecektir.

Almanya’da sadece mühendislik eğitimi almakla kalmayacak, yüksek teknolojiyi hayatın her alanına başarıyla uygulayan bu ülkede mühendisliğin en ileri seviyelerini bizzat deneyimleme fırsatı bulacaksınız. Almanya’da mühendislik eğitimi alabileceğiniz okullar ve size uygun eğitim seçeneklerimiz için alanında tecrübeli ve uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız