DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Almanya'da Mühendislik Okuyabileceğiniz  Kaliteli Kurumlar

Avrupa Birliği'nin kurucu ortak üyelerinden biri olan Almanya; sunduğu fırsatlar ve bünyesindeki kaliteli kurumlar ile yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için vazgeçilmez bir ülkedir. Özellikle mühendislik fakültelerinin kalitesi ile ün salan ülke, yurt dışından Almanya'ya üniversite okumaya gelen birçok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Almanya'da üniversite okumak her açıdan avantajlı bir süreçtir. Yabancı dilinizi geliştirmek, farklı bir deneyim yaşamak, kaliteli müfredatlı Almanya okullarından faydalanmak ve mühendislik eğitiminizi Almanya'da almak için yazımız size iyi bir referans olacaktır.

Dünya'nın En Yenilikçi 100 Üniversitesi Arasında Yer Alan Bir Kurum: Münih Teknik Üniversitesi
Eğer yurt dışında ya da Almanya'da kaliteli bir mühendislik eğitimi almak istiyorsanız Münih Teknik Üniversitesi size bu konuda son derece kaliteli bir eğitim fırsatı sunacaktır. Münih Teknik Üniversitesi Münih şehir merkezi ve çevresinde ve Singapur'da çeşitli kampüsleri bulunan bir araştırma üniversitesidir.  QS 2019 Dünya Sıralamasına göre bu saygın kurum, Almanya'nın en iyi üniversitesi olmakla beraber dünya sıralamasında 61. sıradadır. Mühendislik ve teknoloji alanlarında dünyanın en iyi 22. okuludur. Temel bilimlerde ise 24. sıradadır.

Dünya'nın İlk Elektrik Mühendisliği Fakültesi: Darmstadt Teknik Üniversitesi
Dünya'nın ilk Elektrik Mühendisliği fakültesine ev sahipliği yapan Darmstadt Teknik Üniversitesi; Almanya’nın Darmstadt kentinde bulunan bir araştırma üniversitesidir. Darmstadt Teknik Üniversitesi Almanya’nın en saygın teknik üniversitelerinin içinde bulunduğu TU9 adı verilen bir ağın parçasıdır ve Makine Mühendisliği alanında dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında yer alır. TU Darmstadt QS 2019 dünya üniversiteler sıralamasına göre Makine Mühendisliği alanında dünyada ilk 100 üniversite arasında yer almıştır.

Almanya'nın En Büyük ve En Prestijli Kurumlarından Biri: Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü
Almanya’daki Baden-Württemberg eyaletinin Karlsruhe kentinde bulunan Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü (KIT), Almanya'nın en büyük ve en prestijli araştırma ve eğitim kurumlarından birisidir. Bu kurum 1 Ekim 2009'da Karlsruhe Üniversitesinin ve Karlsruhe Araştırma Merkezinin birleşmesiyle oluşmuştur. Almanya'nın en eski teknik üniversitesi olan Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü,1825 yılında kurulmuştur. Şu an özellikle mühendislik ve bilgi teknolojileri alanlarında Avrupa’nın ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir. 

Almanya'da kaliteli bir eğitim hayatı sürdürmek ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve yurt dışı eğitim hayatınızı en doğru şekilde başlatabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız