DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'da Öğrencilik Hayatı Nasıldır?

Avrupa Birliğinin kurucu üyelerinden olan Almanya; Avrupa'nın en kendine has ve güçlü ülkelerinden biridir. Dünyanın en kaliteli ve prestijli üniversitelerine ve aynı zamanda dil okullarına ev sahipliği yapan Almanya, eğitim dendiğinde akla ilk gelen ülkelerdendir. Geçmişi çok eskiye uzanan köklü Alman üniversiteleri her yıl binlerce yabancı öğrenciyi ağırlamaktadır. Alman üniversitelerinde, sağlam teorik eğitimleriyle ünlü olmakla birlikte pratik eğitime de büyük önem verilmektedir. Bazı üniversiteler tıp, teknik, eğitim bilimleri gibi belirli alanlarda uzmanlaşmışlardır. Almanya'da öğrencilik hayatı nasıldır?

Kaliteli Ve Saygın Bir Üniversite Eğitimi
Almanya’da devlet tarafından akredite edilmiş 427 civarında üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerde toplamda yaklaşık 18.000 akademik derece programı sunulmakta olup İngilizce veya Almanca dillerinde eğitim almak mümkündür. Almanya’da İngilizce müfredatlı program sayısı giderek artmaktadır. Ayrıca ülkede pek çok kaliteli dil okulu bulunmaktadır. Özellikle teknik okulları ile adından sıkça söz ettiren ülke, Türk öğrencilerinin de uğrak yerlerinden biridir. Peki Almanya'da yaşam koşulları nasıldır? Hayat sanıldığı kadar pahalı mıdır? Türk öğrenciler bu ülkede rahat bir öğrencilik geçirebilirler mi?

Almanya'nın Yaşam Koşulları
Ulaşım, yeme-içme, konaklama, sosyal etkinlikler vb. açısından öğrenciler için bir çok seçenek sunan Almanya, yurt dışı eğitimi için ideal ülkelerden biridir. Avrupa’nın en gelişmiş toplu taşıma ağlarından birine sahip olan Almanya'da pek çok metro ağı bulunmaktadır. Ulaşım ağı, ülkenin her noktasına toplu taşımayla rahat bir şekilde seyahat gerçekleştirebileceğiniz şekilde düzenlenmiştir. Bilet tarifeleri; kısa mesafe bileti, tek yönlü bilet, 1 günlük bilet ve 7 günlük bilet şeklindedir. Ayrıca Alman mutfağı geniş bir yelpazede yeme ve içme seçeneği sunmaktadır. Alman mutfağının hâkim olduğu şehirlede menüler genellikle sosis, patates ve et ağırlıklıdır. Fakat Türk nüfus oranının yüksek olması nedeniyle, bazı şehirlerde - özellikle Berlin’de -Türk mutfağına da sıklıkla rastlanmaktadır. Şehrin pek çok yerinde Türk mutfağından ürünler sunan lokantalar ve fast-food restoranları bulabilirsiniz. Peki konaklama nasıldır? Konaklama seçeneklerinin fiyatları yaz ve kış aylarında değişiklik gösterse de genellikle aylık 250-300 Euro arasında fiyatlarla konaklamak mümkündür. Bu fiyatlar  özellikle öğrencilerin tercih ettiği öğrenci konutlarında bulunan oda kiralama fiyatları için geçerlidir.

Vakit kaybetmeden Alman üniversitelerinden birine kayıt yaptırmak ve bilgi almak için hemen uzman eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız