DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'da Okumak: Alman Üniversitelerinde Tıp Eğitimi

İnsan hayatı kurtarmak üzerine kurulu ve maddi açıdan son derece verimli bir mesleğe kapı araladığı için, tıp eğitimi ister yurtiçi ister yurtdışında olsun çok fazla öğrencinin hedeflediği bir alandır. Kutsal bir meslek olan doktorluğun eğitimini almak ülkemizde son derece zordur. Kusursuz bir lise diplomasıyla beraber çok yüksek bir üniversitelere giriş sınavı puanı da istemesinden dolayı doktorluk ideallerini gerçekleştirmek isteyen azımsanamayacak sayıda öğrenci tıp eğitimi almak için yurtdışı ülkelerini tercih etmektedir. Bu öğrencilerin en çok tercih ettiği yurtdışı ülkelerinin başında ise, modern tıbbın ve ilaç sanayinin babası olarak kabul edilen Almanya gelmektedir.

Özellikle yurtdışında tıp eğitimi almak isteyen pek çok öğrenci için Almanya üniversiteleri, köklü ve modern bir tıp eğitim olanağının şansını tanımaktadır.

Başkenti Berlin olan Almanya, modern çağın başlangıcından beridir yürüttüğü tıbbi deneyler ve çalışmalar sayesinde insanoğlunu pençesine almış sayısız hastalığın çaresinin bulunduğu bir ülkedir. Bayer gibi ilaç devlerinin de memleketi olan bu ülke tıp alanındaki başarısının dışında akademik açıdan öğrencilere sunduğu rahatlıklarla da bilinmektedir. Yurtiçinde son derece masraflı olabilecek tıp eğitiminden kaçınmak isteyen birçok Türk öğrenci için harçsız üniversite seçeneği sunan Almanya aynı zamanda ekonomik sağlamlığıyla da güven veren bir ülke konumundadır. 

Prestij açısından dünyanın en çok tanınan tıp üniversitelerine de ev sahipliği yapan Almanya’nın yüksek öğrenim kurumlarının çoğunda eğitim hem İngilizce hem de Almanca verilmektedir. Böylelikle, Almanya’da hem harika bir tıp eğitimi alabilir hem de birden fazla yabancı dile hakim olma fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu da size yurtdışındaki çoğu ülkede çalışma fırsatı sağlayarak kariyeriniz için bir dönüm noktası yaratacaktır.

Tübingen Eberhald Karls Üniversitesi, Almanya’da alabileceğiniz en nitelikli tıp eğitimlerinden birinin merkezidir. Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletindeki Tübingen kentinde bulunan bir araştırma üniversitesi olan bu kurumun Tıp bölümü, QS Dünya Sıralaması’nda Almanya’nın ilk dört üniversitesi arasında yer almıştır. Dünyadaki Tıp Üniversiteleri arasında ise ilk 150’de bulunan bu seçkin kurum eksiksiz bir doktorluk eğitimi vermektedir. 1477 yılından bu yana eğitim ve araştırma faaliyetlerine devam eden Tübingen Eberhald Karls Üniversitesi bünyesinden Nobel ödülü almayı başarmış 11 adet mezun çıkarmasıyla da tanınmaktadır.

2018 yılına ait verileri temel alarak konuşacak olursak bu üniversitenin 563 Milyon Euro’luk devasa bir fonu mevcuttur ve bu fonun en büyük payını elbette ki üniversitenin kuruluşundan beridir faaliyet gösteren Tıp fakültesi almaktadır. Özellikle Moleküler Tıp gibi deneysel ve yeni bir alanda göz dolduran ilerlemeler kaydeden eğitim kurumu binlerce yıllık Tıp mesleğini geleceğin vizyonuyla harmanlamak isteyen ileri görüşlü öğrencilerin elindeki en iyi yurtdışı eğitim seçeneğidir.

Almanya üniversiteleri hakkında bilgi edinmek ve özellikle Almanya üniversitelerinde tıp eğitimi almak istiyorsanız, Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilir ve eğitim sürecinizi en sağlıklı şekilde planlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız