DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'da Ücretsiz Mühendislik Bölümleri

Pozitif bilimlerin yaşam pratiğine aktarılmasının akademik karşılığı olan mühendislik bölümü son derece ilgi çekici, önemli ve popüler bir alandır. Günlük yaşamda kullanılan pek çok araç ve gereç mühendislik bölümü mezunları sayesinde hayatımıza girmiştir. Modern hayat ile sürekli bir iç içelikte bulunduğundan dolayı mühendislik bölümünün mezunları iş dünyasında kolaylıkla kendilerine yer edinebilmektedir.

Alt dalları arasında Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik, İnşaat Mühendisliği ve Mekatronik gibi alanların bulunduğu mühendislik bölümü aynı zamanda Sistem Mühendisliği ve Biyomühendislik gibi alanları da gelişen teknolojiyle beraber türetmiştir. Hayatın durmayan hareketliliği gereği mühendislik bilimi kendisini insanoğlunun yeni gerekliliklerine göre sürekli olarak güncellemektedir.

Yurtiçinde alınacak bir mühendislik eğitiminden ziyade yurtdışında alınacak bir mühendislik eğitimi son dönemlerde öğrencilerin dikkatini fazlasıyla çekmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden birisi yurtdışında bulunan pek çok üniversitenin Türkiye’deki üniversitelere göre daha teknik ve köklü bir mühendislik bir geleneğine sahip olmasıdır. Bu alanda dünyanın en önemli ülkelerinden biri olan Almanya hem teorik hem de pratik anlamda kusursuz bir mühendislik eğitimi almak için harika bir tercihtir. Her gün yeni bilgilerin üretildiği büyük “araştırma üniversitesi” konseptinin doğduğu yer olan Almanya kozmopolit eğitim geleneği, sağlam altyapısı, mükemmel kampüsleri, öğrencilere sağladığı sosyal haklar ve kültürel olanaklar sayesinde bir eğitim cenneti haline gelmiştir. Almanya’da bulunan devlet okullarının harç ücretinin olmaması da bu güzel ülkeyi yüksek öğrenim alanında cazip kılan bir diğer önemli etmendir. 

Almanya’da alacağınız bir mühendislik eğitimi sayesinde dünya devi mühendislik ve teknoloji firmalarında da staj yapma imkanı bulacak ve bu firmaların işleyişini görerek geniş bir iş vizyonu kazanma fırsatına erişeceksiniz. Kariyerinizin sonraki adımları için bulunmaz bir fırsat olan bu eğitim ve staj olanakları size başka bir ülkede bulmanızın mümkün olmadığı referanslar sağlayacaktır. Almanya’da sadece mühendislik eğitimi almakla kalmayacak mühendislik teknolojisini yaşamın her alanına entegre eden bir ülkede alanınızın en ileri seviyelerini deneme şansına erişeceksiniz.

Almanya’da kusursuz bir mühendislik öğrenimini ücret ödemeden göreceğiniz eğitim kurumlarının başında Darmstadt Teknik Üniversitesi gelmektedir. Almanya’nın Darmstadt kentinde bulunan bir araştırma üniversitesi olan Darmstadt Teknik Üniversitesi 1877 yılından bugüne eğitim vermektedir ve 1899 yılında doktora düzeyinde öğrenim sağlama hakkını kazanmıştır. Toplamda 25.889 öğrencinin öğrenim gördüğü ve %18’lik bir dilimin yabancı öğrencilerden oluştuğu Darmstadt Teknik Üniversitesi bünyesinde 2.593 kişilik bir öğretim kadrosu bulunmaktadır ve 253’ü kadın 56’sı erkek olmak üzere toplamda 309 profesör kurum dahilinde eğitim vermektedir. Toplamda 5 mevkide eğitim veren kurum özellikle elektrik ve elektronik mühendisliği alanında son derece popüler, prestijli ve tanınmış bir üniversite konumundadır.

Almanya’da bulunan üniversiteler hakkında daha detaylı bilgi almak ve Almanya’da mühendislik bölümü okumak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilir ve kaydınızı en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız