DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'da Ücretsiz Üniversite Eğitimi İmkanı

Almanya'da üniversite eğitimi almanın birçok faydası bulunuyor. Öncelikle Almanya üniversiteleri, ücretsiz bir eğitim imkanı sunmaktadır. Ayrıca Almanya üniversiteleri sahip olduğu uluslararası akademik ve güçlü kadro ve köklü eğitim anlayışı ile öğrencilerine prestijli bir üniversite eğitimi imkanı sunar. Almanya'da üniversite eğitimi almak, rakiplerinizin bir adım önüne geçmenize olanak tanır ve sahip olduğunuz diplomanın geçerliliği uluslararası düzeydedir. Peki Almanya'da hangi üniversiteleri tercih etmeli?

Berlin Freie Üniversitesi
Berlin Freie Üniversitesi, Almanya'nın Berlin şehrinde bulunan bir araştırma üniversitesi olup şehrin en büyük üniversitedir. Kurum ayrıca FU Berlin veya kısaca FU olarak adlandırılmaktadır. Almanya'nın en seçkin üniversitelerinden biri olan Berlin Freie Üniversitesi, beşeri ve sosyal bilimler ile sağlık ve doğa bilimleri alanında yaptığı araştırmalarla nam salmıştır. Almanya'nın en prestjli üniversitelerinden biri olan bu saygın kurum, Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversitesi Sıralaması 2020 verilerine göre, dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversite arasında 51.sıradadır.

Dresden Teknoloji Üniversitesi
Dresden Teknik Üniversitesi, Almanya'nın Dresden şehrinde kurulan kamuya ait bir araştırma üniversitesidir. Kurumun ismi kısaca TU Dresden veya TUD olarak da adlandırılmaktadır. Dresden Üniversitesi; Dresden şehri ve Saksonya eyaletinin en büyük üniversitesi olmakla beraber 32.389 öğrencisiyle Almanya’nın da en büyük ilk 10 üniversitesi arasında yer almaktadır. Ayrıca bu saygın kurum Almanya’nın en iyi teknik üniversitelerinden bir tanesidir.

Darmstadt Teknik Üniversitesi
Darmstadt Teknik Üniversitesi ya da kısaca TU Darmstadt; Almanya’nın Darmstadt kentinde bulunan bir araştırma üniversitesidir. Üniversite bünyesindeki botanik bahçesi ve açık yüzme havuzuyla Darmstadt kentine renk katmaktadır. 1877 yılında kurulan Darmstadt Teknik Üniversitesi, 1899 yılında doktora derecesinde eğitim verme hakkı kazanmıştır. TU Darmstadt’ta toplamda 25.889 öğrenci öğrenim görmekte ve bunların yaklaşık %18’ini yabancı öğrenciler oluşturmaktadır. Ayrıca 2.593 kişilik öğretim kadrosu bulunan okula 253 kadın ve 56 erkek olmak üzere toplamda 309 profesör görev almaktadır. Toplamda 5 mevkide eğitim verilen üniversitenin 164 binası bulunmakta ve bu binalardaki 13 fakültede toplam 113 programda eğitim verilmektedir.

Almanya'da daha birçok kaliteli kurum bulunuyor. Bu okullar hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız