DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya' da Üniversite Eğitimi Hakkında Kısa Bilgiler

Almanya, kaliteli eğitim verdiğinden dolayı pek çok öğrenci tarafından sık sık tercih edilen bir ülkedir. Bununla beraber yıllardır süren diplomatik ilişkilerin olumluluğu ve Türkiye'de denklik vermesiyle de ülke Türk öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Almanya'da bulunan üniversiteler en önemli Avrupa ve dünya sıralamalarında önde gelen eğitim kurumları olduğundan dolayı da verilen eğitimin kalitesi oldukça saygındır.

Kurumların sahip olduğu yüksek sıralamalar devlet üniversitelerine yapılan başvuruları her geçen gün artırmaktadır. Bu durumdan dolayı da Almanya'da bulunan üniversiteler daha seçici bir hale gelmiştir. Devlet üniversiteleri bunu göz önünde bulundurarak yabancı öğrenciler için belirli bir kontenjan uygularlar. Üniversiteler başvuru ve kabul sürecine en yüksek diploma notuna sahip olan öğrenciden başlar ve belirledikleri kontenjan sayısı kadar öğrenci kabul ederler. Almanya'da üniversite okumak bir çok ülkeye kıyasla çok büyük avantajları beraberinde getirir. Bu sebepten dolayı ülke öğrenci kabul ederken ince eleyip sık dokumaktadır.

Almanya'da Üniversite Eğitimine Başvuru Şartları

Türkiye'den Almanya'ya üniversite eğitimi için başvuru yapacak bir öğrencinin T.C. veya KKTC'de bulunan anadolu liseleri, kolejler veya temel liselerden mezun olması şarttır. Bununla birlikte en az 70 - 75 civarında bir diploma notu da kurumlar tarafından aranan bir faktördür. Ancak bu not sahip olunması gereken en az diploma notu olarak belirlenmiştir.

Bununla birlikte T.C'deki üniversite sınavlarına girmiş olmak da Almanya'da eğitim alabilmek için bir ön koşuldur. Bu sınav sonucu herhangi bir T.C. üniversitesine yerleşildiğini gösteren ÖSYS belgesi de kurumlar tarafından istenmektedir. Bu durumun ardında yatan sebep Almanya eğitim sistemine göre Almanya'ya lisans başvurusu yapacak uluslararası öğrencilerin vatandaşı oldukları ülkelerde yüksek öğrenim görmeye hak kazanmaları gerekliliğidir.

Türkiye'de üniversiteye giriş şartı üniversite sınavı olduğundan dolayı Almanya üniversiteleri ÖSYS lisans belgesini başvuru sürecinde talep ederler. Bu belgenin geçerlilik süresi ise 2 yıldır. Almanya üniversiteleri bu süre hakkında inisiyatif kullanma hakkına sahiptirler. Almanya üniversitelerine yapılacak başvurular için Türkiye'de yüksek öğrenim görmeye hak kazanılan üniversiteye kayıt yaptırma zorunluluğu yoktur.

Almanya'da Üniversite Eğitimi Almak İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

Almanya üniversiteleri bünyesinde eğitim görmek isteyen öğrencilerin başvuruları sırasında lise diplomalarını, not dökümlerini, ÖSYS belgelerini sunmaları bir zorunluluktur. Bunların dışındaki evraklar ise her öğrenci tarafından kolaylıkla alınabilecek evraklardır. Bir diğer önemli faktör de söz konusu evrakların tümüne noter ve apostil işlemi yapılmış olması gerekliliğidir. Bu durumlar sağlandığı takdirde öğrencinin eğitim başvurusu kurumlar tarafından dikkate alınacaktır.

Almanya gibi prestijli bir ülkede yurtdışı eğitimi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek, yurtdışı eğitiminde kendini geliştirmiş uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız