DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'da Üniversite Eğitimi Hakkında Merak Edilenler

Dünyanın 4. büyük ekonomik gücü olan Almanya, aynı zamanda Avrupa Birliği'nin kurucu ortak üyelerinden biridir. Dolayısıyla siyasi ve ekonomik yapısı kadar eğitim kalitesi de güçlüdür. Zira Almanya üniversiteleri Avrupa'nın köklü okulları arasında yer almaktadır ve üniversitelerin akademik kadrosu uluslararası arenada kendini ispatlamış deneyimli akademisyenlerden oluşmaktadır. 

Almanya, son yıllarda en fazla sayıda uluslararası öğrenci ağına sahip ülkelerden biridir. Almanya'da eğitim almanın birçok avantajı bulunmaktadır. 

Neden Almanya'da Eğitim?
Bu özel soruyu cevaplamak için birçok neden var:
-En önemli odak noktası, hem lisans, yüksek lisans hem de lisansüstü düzeylerde ders ve programların maliyet etkinliğidir. Devlet, eğitim sisteminin çoğunu finanse eder ve bu nedenle öğrenciler öğrenim ücretinden muaftır. Bir başka tabiri ile Almanya'daki devlet okulları ücretsizdir. 
-Almanya'da farklı kanallar aracılığıyla çok çeşitli burslar sunulmaktadır. Almanya'daki birçok okul, öğrencilerine burs imkanı sağlamaktadır.
-En ünlü enstitülerden bazılarına ev sahipliği yapan Almanya, yalnızca kaliteli bir eğitim almanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda tüm kişiliğinizi de şekillendirir. Çünkü burada alacağınız bir eğitim sizi her anlamda donanımlı bir birey yapacaktır.
-Almanya'da çok çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Film festivalleri, bahar şenlikleri, içecek festivalleri, okulların aktiviteleri vs. sizlere birçok eğlence olanağı sunmaktadır.
-Almanya vizesi bir Schengen vizesi olduğu için Almanya dışındaki birçok ülkeyi vizesiz ziyaret edebilirsiniz.
-Almanya'nın güvenli oluşu, okul süresince ve sonrasında kolay ve sorunsuz çalışma olanakları, kolay ulaşım, uygun maliyetli yaşam tarzı, Almanya'da eğitim görmek için en popüler nedenlerden bazılarıdır.

Almanya'da Ünlü Üniversiteler
Ünlü üniversiteler ve teknik okullar arasında,  Almanya'nın en iyi üniversitelerinden birkaçı aşağıda yer almaktadır. Bu üniversitelerin birçoğu dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer almaktadır.

-Münih Teknik Üniversitesi
-Berlin Humboldt Üniversitesi
-Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi
-RWTH Aachen Üniversitesi 
-Darmstadt Teknik Üniversitesi
-Goethe Frankfurt Üniversitesi
-Jena Üniversitesi
-Leibniz Hannover Üniversitesi
-Nürnberg Üniversitesi
-Ruprecht Karls Üniversitesi
-Stuttgart Üniversitesi
-Tübingen Üniversitesi

Almanya'da eğitim almak ve daha fazlası için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Alanında uzman danışmanlarımız ile birlikte size uygun olan okulu ve bölümü belirleyebilirsiniz.


 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız