DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'da Üniversite Okumanın Avantajları

Avrupa Birliği'nin kurucu ortak üyelerinden biri olan Almanya, dünyanın 4. büyük ekonomik gücüdür. Siyasi gücü ve ekonomik gücünün yanında kaliteli eğitimi ile de dikkat çeken ülke, dünyanın bir çok yerinden üniversite okumak isteyen öğrencilere kapısını açmaktadır. Almanya, bir Schengen ülkesi olduğundan dolayı, buraya öğrenci olarak gelen kişiler Almanya Schengen vizesi ile  Avrupa'da bulunan 26 ülkeyi serbestçe dolaşabilirler. Ayrıca Almanya'da öğrenciler burslu olarak okuyabilmektedir. Almanya'da üniversite okumanın avantajları saymakla bitmez. Peki en iyi Alman okulları hangileridir?

Berlin Freie Üniversitesi
Berlin Freie Üniversitesi, Almanya'nın Berlin şehrinde bulunan bir araştırma üniversitesi olup şehrin en büyük üniversitesidir. Kurum ayrıca FU Berlin veya kısaca FU olarak adlandırılmaktadır. Almanya'nın en seçkin üniversitelerinden biri olan Berlin Freie Üniversitesi, beşeri ve sosyal bilimler ile sağlık ve doğa bilimleri alanında yaptığı araştırmalarla nam salmıştır. Üniversite; lisans, yüksek lisans(master) ve doktora alanlarında eğitim vermektedir. Biyolojiden matematik bölümüne, psikolojiden hukuk bölümüne kadar bir çok programda eğitim imkanı Berlin Freie Üniversitesi'nde öğrencilerine suAlmanya'nın en prestjli üniversitelerinden biri olan bu saygın kurum, Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversitesi Sıralaması 2020 verilerine göre, dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversite arasında 51.sıradadır.

Berlin Teknik Üniversitesi 
Berlin Teknik Üniversitesi, Almanya’nın Berlin kentinde bulunan bir araştırma üniversitesidir. 1879'da kurulan üniversite, Avrupa'nın en prestijli eğitim kurumları arasında yer almaktadır. Üniversite, özellikle Makine Mühendisliği, Ekonomi, Yönetim ve  Bilgisayar Mühendisliği alanlarında yüksek sıralamalarda ön plana çıkması ile bilinmektedir. Bunun dışında Beşeri Bilimler ve Pedagoji, Fen Bilimleri ve Matematik, Trafik ve Makine Sistemleri, Çevre ve İnşaat, İktisat ve Yönetim fakültelerinde bir çok eğitim programı sunan üniversite, bir teknik okuldan daha fazlasıdır.Üniversite mezunları ve profesör listesinde ABD Ulusal Akademileri üyeleri, iki Ulusal Bilim Madalyası ödüllü bilim insanı ve on Nobel Ödülü sahibi kişi yer almaktadır

Almanya okulları hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için 1 Haziran itibari ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Ya da hemen şimdi iletişim formundan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız