DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'da Yüksek Lisans Yapmak İsteyenlere Öneriler

Sanattan teknolojiye, felsefeden psikolojiye birçok alanda adını duyurmuş olan Almanya, yüksek refah seviyesi ve oturmuş toplumsal yapısıyla, Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden birisidir. Eğitim açısından son derece köklü bir geleneğe sahip ülke, harç ücreti olmayan üniversiteleri, Avrupa’da sunulabilecek en üstün eğitimi sunması ve İngilizce de eğitim veriyor oluşuyla birçok öğrencinin gitmek için çaba gösterdiği ve heves geliştirdiği bir noktadadır. Almanya, lisans programlarının yanı sıra, her yıl binlerce kişinin başvuru yaptığı yüksek lisans programlarıyla da sık sık anılmaktadır. Özellikle Almanya’da yüksek lisans yapmak isteyenler için sunduğumuz önerilen, faydalı ve öngörüsü bol bir eğitim sürecini vaad edecektir diyebiliriz.

 

Almanya’da yüksek lisans yapmanın pek çok avantajı ve prestij kazandırma özelliği vardır diyebiliriz. Bilimsel açıdan en kuvvetli dillerden biri olan Almancayı yerinde öğrenebilmek, Almanya’da yüksek lisans yapmanın size sunacağı ilk fırsatlar arasındadır. Dünyanın en güçlü akademik geleneklerinden birine sahip olan bu ülkede yüksek lisans yapma fırsatı ise, sizi kariyerinizde rakiplerinize kıyasla fersahlarca öteye taşıyacak bir durumdur. 

 

Fevkalade disiplinli durumu ve sosyal yapısı ile Almanya, akademik eğitim açısından en yakın takipçilerinden öteye geçmiş, kendi ekolünü yaratmış bir ülkedir. 

 

Peki, Almanya’da yüksek lisans yapma isteğinde olan bir öğrenciye verilecek öneriler nelerdir?

 

Almanya’da yüksek lisans yapmak için, en yüksek notun 1 olduğu Alman akademik sisteminde, 2.5’lik bir nota karşılık gelecek bir ortalamanızın olması gerekmektedir. Aynı zamanda, diplomanızın asli ve elektronik fotokopisini de yüksek lisans yapacağınız kuruma ibraz etmeniz, son derece mühimdir. Bunun dışında bazı Alman üniversiteleri sizden referans mektubu isteyecektir ve bu mektupları tercihen profesörlerinizden almanız, yararınıza olacak bir harekettir. Başvurunuzda sizden istenecek bir başka önemli evrak ise, ülkemiz akademik camiasında niyet mektubu olarak da bilinen motivasyon mektubudur. Bu mektupta, başvurunuzu değerlendirecek olan kurula ithafen, neden Almanya’da yüksek lisans yapmak istediğinizi, neden seçme niyetinde olduğunuz okulu ve bölümü seçtiğinizi, eğitiminizi ileride nasıl kullanacağınızı açık ve net bir dil ile ifade etmelisiniz. 

 

Bunlara ek olarak, staj belgelerinizi de başvuru dosyasına eklemek, sizin açınızdan olumlu olacaktır. Dil yeterliliğini ispat etmek açısından, DSH veya TestDaF gibi sınavlardan geçerli bir not almanız da büyük bir öneme sahiptir. Almanya’da eğitim ile birlikte, yaşantınızı sürdürebilmek için, yeterli derecede Almanca biliyor olmak fazlasıyla önem taşıyan bir durumdur. 

 

Gereken şartlar sağlandığında, Almanya, yüksek lisans yapmak için seçebileceğiniz en iyi ülkelerden birisidir zira Avrupa’nın en eski yüksek öğrenim geleneği bu ülkeye dayanmaktadır ve Avrupa’yı farklı bir çağa taşıyan Reform dönemi de, Alman topraklarında ortaya çıkmıştır. 

 

Almanya’da yüksek lisans yapmak, yurtdışında yüksek lisans yapabileceğiniz üniversiteler hakkında bilgi sahibi olmak için, Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, deneyimli eğitim danışmanlarıyla görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız