DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Almanya'daki Üniversiteler  Hakkında Bilgiler

Avrupa’da burslu eğitim almak istiyor ve gerçekten “iyi” bir üniversiteden mi mezun olmak istiyorsunuz? Bilişim, mühendislik, astronomi gibi alanlarla mı ilgilisiniz? Eğitimde sınırı mükemmeliyetten başlayarak mı çiziyorsunuz? Eğer sizin için ihtiyaç ve istekler böyle ise, Almanya’da öğrencilik hayatı orada, sizi bekliyor... Bazıları Avrupa’nın en eski ve köklü eğitim kurumları olan Almanya üniversitelerinde, Schengen ayrıcalıklarından yararlanarak hem okuyup hem de çalışarak tecrübe kazanabilir, alacağınız yüksek kalite eğitim ile tüm dünyada geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz. 

Almanya’da eğitim ve araştırma üzerine yüzyılları aşan bir birikim var. Eğitim standartları küresel yüksek eğitim standartlarının üzerinde. Müfredatlar sürekli olarak yenileniyor, kapsamları genişletiliyor. Özellikle teknoloji, bilişim, mühendislik gibi alanlar üzerine inanılmaz yatırım yapılmış. 

Berlin’in en büyüğü: Freie Üniversitesi

İkinci Dünya Savaşı sonrasında Batı Berlin’de kuruldu. Doğu Berlin’de komünist yönetim kontrolünde kalan Frederick William Üniversitesi’nin devamı niyeti ve niteliğiyle, bir tepki olarak “Freie”, yani “Özgür” adını almıştır. Almanya’nın en iyi üniversitelerinden olup sosyal bilimlerde, sağlık ve doğa bilimlerinde yaptığı araştırmalarla adını duyurmuştur. Ayrıca Freie, Alman Üniversiteleri Mükemmellik Girişimi’nde yer alan seçkin on bir Alman Üniversitesi’nden biridir.

Hamburg Üniversitesi 

Burası Kuzey Almanya’daki en büyük araştırma kurumudur. 1919’da kurulan üniversite 8 fakültede 70 lisans, 100 yüksek lisans derecesi olmak üzere yaklaşık 170 öğretim dalında eğitim vermektedir. Hamburg Üniversitesi’nden mezun olanlar bilim dünyasına yaptıkları katkılarla okula toplam 6 adet Nobel Ödülü getirmişlerdir. 

Yüzyılları aşan birikim: Bonn Üniversitesi

Uzun adı Rheinische Friedrich Wilhelms Bonn Üniversitesi olan okul 1818’de III. Frederick William tarafından kurulmuş köklü ve saygın bir kurumdur. Tümüyle kamuya aittir ve tüm Bonn şehrinde dağılmış, 12’si araştırma binası olacak şekilde 349 adet binası bulunmaktadır. Uluslararası alanda yaklaşık 80 üniversiteyle ortaklığı vardır.

Dahası, bir Alman üniversitesinden alacağınız diploma, tüm dünyada geçerli olacak bir belge. Geleceğinizi daha geniş ve uzun soluklu bir açıdan kurgulamak istiyorsanız düşünün: Neredeyse tüm büyük şirketler Almanya’da verilen eğitimin kalitesinin farkında. Çalışma hayatınıza, küresel ölçekte pek çok çalışan adayının hükmen önünde başlayacaksınız. Bir de bu süreçte Alman dilini de öğrenirseniz ne ala… Çalışma hayatınıza olan etkisi bir kenara, insanlığın en kuvvetli sözlü ifade biçimlerinden birini edinip yaşam deneyiminizi zenginleştireceksiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız