DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya Hakkında Bilinmesi Gerekenler: Eğitim, Yaşam Koşulları, Öğrencilik Hayatı

Dünyanın en kaliteli ve prestijli üniversitelerine ve aynı zamanda dil okullarına ev sahipliği yapan Almanya, eğitim dendiğinde akla ilk gelen ülkelerden biridir. Geçmişi çok eskiye uzanan köklü Alman üniversiteleri her yıl binlerce yabancı öğrenciyi ağırlamaktadır. Alman üniversitelerinde, sağlam teorik eğitimleriyle ünlü olmakla birlikte pratik eğitime de büyük önem verilmektedir. Bazı üniversiteler tıp, teknik, eğitim bilimleri gibi belirli alanlarda uzmanlaşmışlardır. Üniversiteler fonlama açısından özel üniversiteler ve devlet üniversiteleri diye ayrılırlar, devlet üniversiteleri tamamen devlet tarafından fonlandıkları için ücretsizdirler. Yabancı öğrenciler için de Almanya üniversitelerinin büyük bir bölümünde harç ücreti yoktur. Almanya’daki öğrencilerin sadece %5,5’i özel üniversitelerde eğitim almaktadır.

Almanya’da devlet tarafından akredite edilmiş 427 civarında üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerde toplamda yaklaşık 18.000 akademik derece programı sunulmakta olup İngilizce veya Almanca dillerinde eğitim almak mümkündür. Almanya’da İngilizce müfredatlı program sayısı giderek artmaktadır. Ayrıca ülkede pek çok kaliteli dil okulu bulunmaktadır.

Almanya'da Yaşam Koşulları
Avrupa’nın en gelişmiş toplu taşıma ağlarından birine sahip olan Almanya'da pek çok metro ağı bulunmaktadır. Ulaşım ağı, ülkenin her noktasına toplu taşımayla rahat bir şekilde seyahat gerçekleştirebileceğiniz şekilde düzenlenmiştir. Alman mutfağı geniş bir yelpazede yeme ve içme seçeneği sunmaktadır. Alman mutfağının hâkim olduğu şehirlede menüler genellikle sosis, patates ve et ağırlıklıdır. Fakat Türk nüfus oranının yüksek olması nedeniyle, bazı şehirlerde - özellikle Berlin’de -Türk mutfağına da sıklıkla rastlanmaktadır. Şehrin pek çok yerinde Türk mutfağından ürünler sunan lokantalar ve fast-food restoranları bulabilirsiniz. Konaklama seçeneklerinin fiyatları yaz ve kış aylarında değişiklik gösterse de genellikle aylık 250-300 Euro arasında fiyatlarla konaklamak mümkündür. Bu fiyatlar özellikle öğrencilerin tercih ettiği öğrenci konutlarında bulunan oda kiralama fiyatları için geçerlidir. Almanya'da öğrenciler için en uygun maliyetli ve en sık tercih edilen konaklama şekli öğrenci konutlarıdır. Fakat talebin çok olması nedeniyle yer bulmak zor olabilmektedir. Merkezi bir noktada konaklama ile şehir merkezinden uzak bir konaklamanın maliyetleri büyük farklılık gösterebilir.

Alman okulları hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız