DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'nın En İyi Dil Okulları

Almanca, bugün özellikle teknik, teknoloji, mühendislik ve sosyal bilimler alanlarında dünya literatüründe çok önemli bir yer tutan, eğitim ve bilim dünyasında pek çok araştırmanın yayınlandığı temel dillerden biridir. Ayrıca, bir göç ülkesi olması nedeniyle her yıl Almanya’ya göç etmeyi düşünen binlerce kişi de Almanca öğrenmek için çeşitli girişimlerde bulunmaktadır. Almancayı öğrenmenin en iyi yolu, kuşkusuz Almanya’ya giderek eğitim almak ve Alman kültürünü tanımaktan geçer. 

Almanya’da başarılı eğitmenlerden Almanca eğitimi alabileceğiniz pek çok köklü eğitim kurumu mevcuttur. Bu yazımızda bu kurumlarla alakalı olarak sizleri bilgilendirmek istedik.

International House (IH), dünyanın en büyük ve en köklü dil okullarından biridir. 1953’te kurulan IH, 50’den fazla ülkede 160 dil okuluyla hizmet vermektedir. IH bünyesindeki okullarda İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve diğer dünya dillerinde eğitim verilmektedir. IH ağında eğitim alan öğrenci sayısı 200.000’den fazla olup 5.800’ün üzerinde öğretmen görev yapmaktadır.

IH Berlin, “Star School Germany” ödülüne birkaç kez layık görülmüştür. Aynı zamanda, Berlin’de kendi kampüsüne sahip olan tek dil okuludur. Dil dersleri kısa süreli ve yoğun programlıdır, dilerseniz aylık planlarla kayıt yaptırarak dil eğitimi alabilirsiniz. IH Berlin bünyesinde kurumsal ve iş odaklı yabancı dil kursları ve sınav hazırlık kursları da sunulmaktadır.

Almanya’nın bir diğer köklü kurumlarından olan, Berlin’in gözde lokasyonlarından Oranienburger Strasse’de yer alan DID Berlin, 1991 yılından bu yana hizmet veren bir dil okuludur. Brandenburg Kapısı’na sadece 15 dakika mesafede bulunan DID, hem merkezi konumu hem de sunduğu kaliteli dil eğitim seçenekleri itibariyle Almanca öğrenmek veya mevcut dil becerilerini geliştirmek isteyenler için iyi bir tercihtir. Yakınında bulunan Hackescher Market ve Friedrichstrasse arasındaki 1 kilometrelik kısımda pek çok alışveriş merkezi, galeri, kafe ve restoran bulunmaktadır. 

DID Berlin bünyesindeki eğitim faaliyetleri iki katlı bir binada, ferah ve samimi sınıflarda sürdürülmektedir. Toplam sınıf sayısı 15’tir. DID Berlin’deki dil kursları yıl boyunca devam etmektedir. Öğrenci sayısı sezona göre değişmekle birlikte 100 ila 200 arasında seyretmektedir. Okul bünyesinde şehir turları, spor ve kültür etkinlikleri gibi etkinlikler düzenlenmektedir.

Almanya’da yer alan bir başka önemli eğitim kurumu Humboldt-Institut, 1977 yılında bugün hala enstitünün dümeninde olan Norbert Güthling tarafından kurulmuştur. O zamandan beri Humboldt Enstitüsü, her zaman en iyi Almanca kurslarını sunmaya ve tüm öğrenciler için hızlı ve etkili bir öğrenme sürecini sağlamaya çalışmıştır. Bu yaklaşımı 40 yılı aşkın bir süredir sürdüren Enstitü, 160'dan fazla ülkeden 60.000'den fazla öğrenciye eğitim vermiştir.

Küçük sınıflar, dilin aktif kullanımı, şeffaf performans kontrolleri, dikkatli bir şekilde koordine edilmiş sınıflar, ev ödevi ve sınav sisteminin yanı sıra sürekli Almanca konuşan, Almanca öğrenen ve Almanca yaşayan bir çevrede başarılı bir dil eğitimi sunulmaktadır. Diğer dil okullarının aksine, Humboldt Enstitüsü kendi müfredatıyla çalışır ve 40 yılı aşan bir tecrübeden faydalanır. Bu birçok avantaj sağlamaktadır.

Almanca dil eğitimi için tercih edebileceğiniz bir başka eğitim kurumu olan Carl Duisberg Centren, Berlin, Köln, Radolfzell ve Münih’te faaliyet gösteren, uluslararası eğitim ve nitelik sertifikaları alanında lider bir hizmet kuruluşudur. Yüksek kaliteli dil kursları, kültürlerarası eğitim, zengin yurtdışı tecrübeleri ve sektöre yönelik profesyonel eğitimler yoluyla yaşam boyu öğrenmeyi destekliyoruz. Carl Duisberg Centren, her yaştan ve her kariyer aşamasındaki insanlara yönelik programlar sunmaktadır. Uluslararası sektör ve kurumlar için sınır ötesi eğitim projeleri de yönetilmektedir.

Carl Duisberg Centren, Almanya'da faaliyet gösterdiği lokasyonlarda ve dil okullarında amacınıza en uygun yüksek kaliteli dil eğitimi sağlar. Dil eğitimi, kişiye özel kursları, pedagoji ve ESP sertifikalı eğitmenleri ve modern öğretim materyalleri ile kendi klasmanındaki dil kursları arasında bir adım öne çıkmaktadır.

Almanca Dil Eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için ofislerimizde profesyonel eğitim danışmanlarımızla görüşebilir, her türlü sorunuz hakkında cevap alabilirsiniz. Kariyerinizde doğru adımlar atarak parlak bir geleceğe doğru emin adımlarla ilerlemek için Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlığını tercih edin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız