DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Almanya'nın En İyi Dil Okulları Hangileridir?

Dünya'nın 4. büyük ekonomik gücü olan Almanya; bugün özellikle üniversite ve dil eğitimi konusunda adından sıkça söz ettirmektedir. Bünyesindeki kaliteli üniversiteler ve prestijli dil okulları sayesinde yurt dışında eğitim almak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan Almanya, başarılı bir eğitim hayatı yaşamak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Almanca, bugün özellikle teknik, teknoloji, mühendislik ve sosyal bilimler alanlarında dünya literatüründe çok önemli bir yer tutan, eğitim ve bilim dünyasında pek çok araştırmanın yayınlandığı temel dillerden biridir. Ayrıca, bir göç ülkesi olması nedeniyle her yıl Almanya’ya göç etmeyi düşünen binlerce kişi de Almanca öğrenmek için çeşitli girişimlerde bulunmaktadır. Almancayı öğrenmenin en iyi yolu, kuşkusuz Almanya’ya giderek eğitim almak ve Alman kültürünü tanımaktan geçer. 

Almanya'nın Önde Gelen Dil Okulları Hangileridir?
Almanya'da kaliteli bir şekilde dil eğitimi alabileceğiniz bir çok kurum bulunmaktadır. Bunlardan kısaca bahsedelim. Carl Duisberg Centren, uluslararası eğitim ve yeterlilikler alanında Almanya'da ve Avrupa'da lider bir hizmet kuruluşudur. Yaşam boyu öğrenmeyi yüksek kaliteli dil kursları, kültürlerarası eğitim, yurt dışındaki değerli deneyimler ve sektöre özgü profesyonel eğitim yoluyla teşvik ediyor. Carl Duisberg Centren'in merkezi Köln'de ve ayrıca Berlin, Hannover, Münih, Saarbrücken, Radolfzell ve Rhine-Main bölgesinde şubeleri bulunmaktadır. German Language School Berlin (GLS) ile Almanca öğrenmeye karar verdiğinizde, Almancayı en iyilerle ve en iyi şekilde öğrenmiş olursunuz: GLS Berlin, tam beş kez Star School Germany ödülüne layık görülmüştür. GLS, dil öğrenimini “lüks” ile birleştiren muhteşem bir tesise sahiptir. GLS’nin adeta bir park güzelliğindeki 16.000 metrekarelik kampüsünde 2 butik otel yer alır ve bu otellerden birisi anıt koruması altındadır.  Humboldt-Institut ise, 1977 yılında bugün hala enstitünün dümeninde olan Norbert Güthling tarafından kurulmuştur. O zamandan beri Humboldt Enstitüsü, her zaman en iyi Almanca kurslarını sunmaya ve tüm öğrenciler için hızlı ve etkili bir öğrenme sürecini sağlamaya çalışmıştır. Bu yaklaşımı 40 yılı aşkın bir süredir sürdüren Enstitü, 160'dan fazla ülkeden 60.000'den fazla öğrenciye eğitim vermiştir.

Almanya'da bulunan diğer dil okulları hakkında bilgi almak, kayıt yaptırmak ve uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız