DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'nın En İyi Mühendislik Okullarında Eğitim Almaya Hazır mısınız?

Yurt dışında mühendislik eğitimi için akla gelebilecek en “ideal” adres Almanya olacaktır. Avrupa’nın merkezinde yer alan, modern kent kültürünün merkezi konumunda olan bu ülke, bu kimliğini son derece gelişkin olan sanayi altyapısına borçludur. Bu sebeple de yüksek eğitim kurumlarında mühendislik eğitimine ayrı değer verilmiş ve büyük yatırımlar yapılmıştır. Avrupa’da üniversite eğitimi almak isteyen mühendis adayları disiplinli bir çalışma sürecini önlerine koyarak bu hedeflerine ulaşabiliyorlar. 

Almanya’da okumak yalnızca kaliteli teknik eğitim sebebiyle avantajlı değil. Ayrıca yurt dışında Almanca üniversite eğitimini en iyi şekilde de burada alırsınız. Bu önemli dili öğrenebileceğiniz en iyi yer Almanların ülkesi olan Almanya'dır çünkü. Kaç kişinin nerede ne kadar konuştuğundan bağımsız olarak, dünyada pek çok büyük firmanın resmi dili Almanca’dır. Size böylesi kapıları açtığı kadar bir ifade gücü olarak da dünyadaki en zengin dillerden biridir. 

Şimdi birlikte kısaca, yurt dışında eğitim almak için en iyi ülkelerden biri olan Almanya’nın yüksek kaliteli teknik okullarından bazılarını inceleyelim.

Dresden Teknoloji Üniversitesi

Dresden Teknik Üniversitesi, ayrıca TU Dresden veya TUD kamuya ait bir araştırma üniversitesidir. Dresden Üniversitesi, Dresden şehri ve Saksonya eyaletinin en büyük üniversitesidir. Almanya’nın da en büyük ilk 10 üniversitesi arasında yer almaktadır. Genellikle teknolojik, teknik bölümleri yer aldığı gibi Sanat Tarihi, Psikoloji bölümleri de vardır. 

Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü

Almanya’nın güneyindeki Baden-Württemberg eyaletinin Karlsruhe kentinde bulunan Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü (KIT), Almanya'nın en büyük araştırma ve eğitim kurumlarından bir tanesidir. 
Enstitü,1825 yılında kurulmuştur. RWTH Aachen ve Münih Teknik Üniversitesi ile birlikte Almanya’nın üç en iyi teknik üniversitesinden biridir.

Münih Teknik Üniversitesi

Münih Teknik Üniversitesi Münih şehir merkezinde, çevresinde ve Singapur'da çeşitli kampüsleri bulunan bir araştırma üniversitesidir. İsmi TU München veya TUM olarak kısaltılır. Üniversite 1868 yılında kurulmuştur, kamuya aittir. Özellikle mühendislik ve bilişim teknolojisi alanlarında Avrupa'nın ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Münih Teknik Üniversitesi'nde 177 farklı bölüm bulunmaktadır.

Bize Ulaşın

Almanya’daki üniversiteler, Avrupa’daki kaliteli teknik okullar, sınav süreci ve aklınıza gelebilecek konuya dair her şey için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bunu yapmak için sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız