DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'nın En İyi Okulları Hangileridir?

Dünyanın en kalifiye ve saygın kurumlarına ev sahipliği yapan Almanya, dünyanın bir çok yerinden gelen öğrenciyi bünyesinde barındırmaktadır. Kaliteli üniversiteleri ile nam salmış ülke, aynı zamanda bir Schengen bölgesi ülkesi olduğundan dolayı, ülkeye eğitim amaçlı gelen kişiler Avrupa'da 26 ülkeyi serbest bir şekilde dolaşabilirler. Evet yanlış duymadınız. Almanya eğitim vizeniz ile Avrupa'nın neredeyse tamamını vize izni olmadan gezebilirsiniz. Peki Almanya'nın en iyi okulları hangileridir?

BAU International Berlin 
BAU International Berlin Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Berlin'in merkezinde bulunan, devlet tarafından tanınan ve kâr amacı gütmeyen bir uygulamalı bilimler üniversitesidir. BAU International Berlin, öğrencilerinin akademik, kültürel ve dilbilimsel potansiyelini geliştirmeyi ve onları küreselleşmiş bir dünyada uluslararası kariyer fırsatlarına hazırlayan güçlü, yenilikçi ve pratiğe yönelik bir eğitim sunmayı hedeflemektedir. Üniversitede eğitim ve araştırma faaliyetleri, İşletme Fakültesi, Tasarım Fakültesi, İngilizce Hazırlık ve Araştırma Enstitüsü olmak üzere dört birimde devam etmektedir. Tüm programların eğitim dili İngilizce'dir. İngilizce sertifikası almak için gerekli kriterleri karşılamayan öğrenciler için, Berlin International'da ayrıca İngilizce Hazırlık Okulu bulunmaktadır. Adaylar bunun için öncelikle bir Yeterlilik Sınavı'na tabi tutulurlar. İngilizce dilbilgisi yeterli olan öğrenciler birinci sınıftan başlayabilirler.

BITS - Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 
BITS - Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi; Almanya'nın Mannheim eyaletinde kurulmuş olup, bir Bilgisayar Bilimi ve Bilgi Sistemleri araştırma enstitüsüdür ve Mannheim Üniversitesi'ne bağlıdır. Enstitü Başkanı Franz Steffens'in önderliğinde BIT, yaklaşık 20 araştırmacıdan oluşan bir kadro istihdam etmektedir. Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ilk olarak Mannheim Üniversitesi'nde bir araştırma grubu olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Kurumun eğitimi, standart iş uygulama yazılımlarına hitap etmekte olup, kendisini bilim ve kurumsal uygulamalar arasında bir arabulucu olarak görmektedir. Iserlohn, Berlin ve Hamburg’da faaliyet gösteren Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi; geleceğin tasarımcılarını ve yöneticilerini İşletme, Sanat & Tasarım, Yeni Medya ve İletişim ile Uluslararası Hizmet Endüstrileri / Spor Yönetimi'nden oluşan dört fakültede yetiştirmektedir. 2017 yılında BTK Sanat ve Tasarım Üniversitesi,  BiTS İşletme Liderliği Üniversitesi'nin birleşmesinden doğmuştur.

Darmstadt Teknik Üniversitesi 
Darmstadt Teknik Üniversitesi ya da kısaca TU Darmstadt; Almanya’nın Darmstadt kentinde bulunan bir araştırma üniversitesidir. Üniversite bünyesindeki botanik bahçesi ve açık yüzme havuzuyla Darmstadt kentine renk katmaktadır. 1877 yılında kurulan Darmstadt Teknik Üniversitesi, 1899 yılında doktora derecesinde eğitim verme hakkı kazanmıştır. TU Darmstadt’ta toplamda 25.889 öğrenci öğrenim görmekte ve bunların yaklaşık %18’ini yabancı öğrenciler oluşturmaktadır. Ayrıca 2.593 kişilik öğretim kadrosu bulunan okula 253 kadın ve 56 erkek olmak üzere toplamda 309 profesör görev almaktadır. Toplamda 5 mevkide eğitim verilen üniversitenin 164 binası bulunmakta ve bu binalardaki 13 fakültede toplam 113 programda eğitim verilmektedir.

Alman okulları hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız