DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'nın En İyi Özel Üniversiteleri: EBC HOCHSCHULE

Köklü üniversiteleri ve kaliteli eğitimi ile ün salan Almanya, yurt dışında üniversite okumak isteyen bir çok kişinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Ülkede devlet okulu olduğu kadar özel okul da vardır ve bunlardan en kalitelisi EBC Üniversitesi'dir. EBC Üniversitesi; 1934 yılında Hamburg şehrinde kurulan özel bir üniversitedir. Kurum, akademik eğitimde uzun yıllara dayanan bir deneyim ile eğitim ve öğretim hayatını sürdüren ve devlet tarafından tanınan bir üniversitedir. Berlin ve Düsseldorf’ta da kampüsleri bulunan 84 yıllık bu prestijli yüksek öğrenim kurumuna kabul edilmek için, giriş sınavı ve önceki transkriptler gibi kriterler baz alınmaktadır. Kabul oranı %30 ila %40 oranında değişmektedir. Bu da okulun ne kadar seçici olduğunu göstermektedir.

Lisans Ve Yüksek Lisans Programları İle EBC
EBC Yüksekokulu’nun aralarında Madrid, Londra, Shangai ve New York şehirlerinin de bulunduğu dünyanın pek çok yerinden 85 enstitü ile ortaklığı bulunmaktadır. Ayrıca 1980'lerin sonundan bu yana, EBC Üniversitesi yurt dışındaki üniversitelerle işbirliği yoluyla lisans ve yüksek lisans alanında çeşitli dereceler sunmaktadır. Üniversitenin her kampüsünde öğrencilerin yurt dışında eğitim almak için başvuru yapabilecekleri ve süreci takip edecekleri ofisler bulunmaktadır. Kampüslerin konumu ve okulun eğitim sistemi, öğrenciyi doğrudan iş hayatına hazırlamaya yöneliktir. Uzun zamandır süregelen ortaklıkların sonucu olarak okul size uluslararası pek çok şirkette, üniversitede ve enstitüde eğitim ve staj imkanı sunmaktadır. Bu da iş hayatına adım atabileceğiniz fırsatların daha henüz üniversite bünyesindeyken şekillenmesi anlamına gelmektedir. İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Çince gibi yabancı dil derslerinin önemli bir yere sahip olduğu EBC Uluslararası İşletme Yüksekokulu’nda, lisans ve yüksek lisans programları bulunmaktadır.

EBC bölüm fiyatlarında yıllık peşin ödemelerde %2, üç yıllık peşin ödemelerde %4, kayıt yaptıran kardeşler için ise %10 oranında indirim uygulanmaktadır. Bununla birlikte EBC Üniversitesi'nde çeşitli burslara başvurabilirsiniz. Bunlar, olağanüstü performanstan sosyal seçime ve mesleki becerilere kadar farklı gereksinimlere dayanmaktadır. Ayrıca, kayıt ücreti 300 € olup derslerin başlamasından 6 hafta önce ödenmelidir.

Siz de Almanya'nın en kaliteli okullarından birine kayıt yaptırmak ve bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız