DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'nın En İyi Teknik Üniversiteleri

Kaliteli ve köklü teknik okulları ile dikkat çeken Almanya, yurt dışında mühendislik vb. bölümleri okumak isteyen bir çok kişi için oldukça ideal bir ülkedir. Bünyesinde barındırdığı hemen hemen tüm okullar, Avrupa standartlarında eğitim vermekte olup, okulların akademik kadroları da oldukça başarılı akademisyenlerden oluşmaktadır. Peki Almanya'nın en iyi teknik okulları ve üniversiteleri hangileridir?

Berlin Teknik Üniversitesi
Berlin Teknik Üniversitesi Almanya’nın Berlin kentinde bulunan bir araştırma üniversitesidir. 1879'da kurulan üniversite Avrupa'nın en prestijli eğitim kurumları arasındadır. Üniversite mühendislik alanları; Makine Mühendisliği, Ekonomi, Yönetim ve özellikle Bilgisayar Mühendisliği alanlarında yüksek sıralamalarda yer almasıyla bilinmektedir. Üniversite mezunları ve profesör listesinde ABD Ulusal Akademileri üyeleri, iki Ulusal Bilim Madalyası ödüllü bilim insanı ve on Nobel Ödülü sahibi yer almaktadır. Berlin Teknik Üniversitesi'nde kaliteli bir teknik eğitim alabilirsiniz.

Darmstadt Teknik Üniversitesi
Darmstadt Teknik Üniversitesi ya da kısaca TU Darmstadt, Almanya’nın Darmstadt kentinde bulunan bir araştırma üniversitesidir ve botanik bahçesi ile açık yüzme havuzuyla Darmstadt kentine renk katmaktadır. 1877 yılında kurulan Darmstadt Teknik Üniversitesi 1899 yılında doktora derecesinde eğitim verme hakkı kazanmıştır. Darmstadt Teknik Üniversitesi 1883 yılında açtığı Elektrik Mühendisliği fakültesi ile dünyada Elektrik Mühendisliği alanında eğitim veren ve fakülte açan ilk üniversite olma ünvanını taşımaktadır. Albert Einstein’ın da bir sözünde önerdiği bu üniversiteden mezun olan insanların kazandığı 2 adet Nobel ve 2 adet Leibniz ödülü bulunmaktadır.

Münih Teknik Üniversitesi
Münih Teknik Üniversitesi Münih şehir merkezi ve çevresinde ve Singapur'da çeşitli kampüsleri bulunan bir araştırma üniversitesidir. İsmi TU München veya TUM olarak kısaltılmaktadır. Üniversite 1868 yılında kurulmuş olup, kamuya ait bir yükseköğretim kurumudur. 10.501 öğretim görevlisi ve 566 profesör üniversite bünyesinde çalışmaktadır. 41.375 öğrenci (%29'u yabancı) üniversitede eğitim alırken, öğrencilerin 2.730’u doktora aşamasındadır.

Almanya'nın önde gelen diğer teknik üniversiteleri hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. Avrupa'da eğitim hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenin tam vakti.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız