DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Almanya'nın En Kaliteli Mühendislik Okulları Hangileridir?

Avrupa Birliği'nin kurucu ortak ülkelerinden biri olan Almanya, siyasi ve ekonomik yönü kadar eğitimi ile de ön plana çıkmaktadır. Bugün dünyanın birçok yerinden öğrenci, yurt dışı eğitimi için Almanya'yı tercih etmektedir. Ülkemizden Almanya'yı yurt dışı eğitimi için tercih eden öğrencilerin çoğu mühendislik eğitimi için buraya öğrenim görmeye gelmektedir. Ülkenin mühendislik okulları kaliteli müfredatı ve saygın akademik kadrosu ile göz doldurmaktadır. Peki Almanya'nın en kaliteli mühendislik okulları hangileridir?

Darmstadt Teknik Üniversitesi
Dünya'nın ilk Elektrik Mühendisliği fakültesine ev sahipliği yapan Darmstadt Teknik Üniversitesi, Almanya'nın ve hatta Avrupa'nın önde gelen teknik okullarından biridir.  1877 yılında kurulan Darmstadt Teknik Üniversitesi 1899 yılında doktora derecesinde eğitim verme hakkı kazanmıştır. Kurulduğu yıl baz alındığında oldukça köklü bir okul olan Darmstadt Teknik Üniversitesi, Almanya’nın Darmstadt kentinde bulunan bir araştırma üniversitesidir.

Münih Teknik Üniversitesi
Münih Teknik Üniversitesi Münih şehir merkezi ve çevresinde ve Singapur'da çeşitli kampüsleri bulunan bir araştırma üniversitesidir ve birçok mühendislik programına ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle mühendislik ve bilişim teknolojisi alanlarında Avrupa'nın ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Münih Teknik Üniversitesi'nde 177 farklı bölüm bulunmaktadır. Ülkemiz öğrencileri tarafından da sıklıkla tercih edilen bir kurum olan okul, Almanya'nın en iyi üniversitesi olmakla beraber dünya sıralamasında 61. sıradadır. Mühendislik ve teknoloji alanlarında dünyanın en iyi 22. okuludur. Temel bilimlerde ise 24. sıradadır.

Dresden Teknoloji Üniversitesi
Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği gibi birçok programa ev sahipliği yapan Dresden Teknoloji Üniversitesi, kamuya ait bir araştırma üniversitesidir. Dresden Üniversitesi, Dresden şehri ve Saksonya eyaletinin en büyük üniversitesi olmakla beraber 32.389 öğrencisiyle Almanya’nın da en büyük ilk 10 üniversitesi arasında yer almaktadır. 2018 Kasım ayı verilerine göre Üniversite bünyesindeki 32.389 öğrencinin %15’ini uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Üniversite bünyesindeki 18 fakültede ve 300’ün üzerinde bölümde toplamda 4.559 öğretim üyesi görev almaktadır.

Almanya'da kaliteli bir mühendislik eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız