DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'nın En Kaliteli Üniversitelerinde Yurt Dışı Eğitim

Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz, özellikle Avrupa ülkelerini tercih etmektedir. Bu konuda başı çeken ülke ise Almanya'dır. Almanya özellikle teknik eğitimin beşiğidir demek yanlış olmayacaktır. Aynı zamanda ülke, bir çok avantaj sunduğu için öğrenciler için üniversite hayatı burada hem keyifli hem de öğretici geçer. Kariyerlerine sağlam adımlarla ilerlemek isteyen kişiler için Alman üniversiteleri, biçilmiş birer kaftandır. Ülke aynı zamanda Almanca'nın ev sahibi ülkesi olduğundan dolayı, kişiler burada Almanca dillerini geliştirme imkanı bulurlar. Peki Almanya'nın en kaliteli üniversiteleri hangileridir?

BAU International Berlin
BAU; 20'den fazla ülke ve 5 kıtadan gelen öğrencileri ve akademik kadrosuyla uluslararası perspektifi somutlaştıran, açık fikirli, farklı kültürleri bir araya getiren ve ufuk açıcı bir çalışma ortamı sunmaktadır. BAU International Berlin aynı zamanda Hong Kong, İstanbul, Washington DC, Roma, Silikon Vadisi, Toronto ve Batum gibi akademik merkezler de dahil olmak üzere geniş bir uluslararası üniversite ağına dahil olup bu sayede eğitim ve staj değişim programları açısından geniş fırsatlar sunmaktadır. BAU International Berlin öğrencileri Erasmus+ programlarına da katılabilirler. Berlin International'daki tüm araştırma faaliyetleri Araştırma Enstitüsü tarafından koordine edilip desteklenmektedir. 

Kampüs Hayatı
Üniversitenin kampüsü, Tiergarten sınırındaki Charlottenburg'da yer almaktadır. Kampüste yeni derslikler, bilgisayar laboratuarları, tasarım stüdyoları ve gruplar halinde çalışan öğrenciler için bir oda bulunmaktadır. Tüm öğretim tesisleri beyaz tahtalar ve projeler, ses ekipmanları ve internet erişimi ile donatılmıştır. Etkinlik ve Video Konferans Salonu, Cisco Systems tarafından birden fazla kamera kullanan bir video konferans sistemi ile faaliyet göstermektedir. Konferans salonu, ortak öğretim için BAU Global Network'ün bir parçası olan diğer kampüslere bağlanmak için kullanılmaktadır. 

Berlin International dünyanın her yerinden öğrencilere açık bir kurumdur. Üniversitenin dili İngilizce olduğundan dolayı Almanca bir yeterlilik istenmemektedir. Ayrıca kurum, Mayıs 2019'da Alman Bilim ve Beşeri Bilimler Konseyi tarafından akredite edildi ve bu da onu Almanya'nın bilim politikası için en önemli danışma organının gereksinimlerini başarıyla karşılayan ilk Türk özel yükseköğretim kurumu haline getirmiştir. 

Almanya'da üniversite okumak; lisans, yüksek lisans ya da doktora yapmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız