DRAFT BLOG

Almanya'nın Kalifiye Dil Okullarında Almanca Eğitimi Fırsatı

Her dil tabii ki kendine has güzelliklere, kendine has bir ifade gücüne ve anlamsal kapsama alanına sahiptir. Bazı dillerin doğrudan söylediğini diğer diller ima eder. Bazı dillerde tek bir kelimeye anlam üstüne anlam ekleyebilirsiniz. Bazı dillerde ise öyle kelimeler vardır ki, başka hiçbir dilde anlatılması, ifade edilmesi mümkün değildir. Bu anlatılamayan kelimeler düşünülmemiş olay, durum, duygu ve düşünceleri ifade ederler. Alman dili böylesi kelimelerin dilidir. Avrupa’da dini reformdan sonra Almanya; felsefenin, bilimin, araştırmanın merkezi olmuş ve düşünce en saf ifadesini Almanca’da bulmuştur. Bu dil anlam ve yapı dünyasının zenginliğinden öte, günümüzde pek çok önemli kurum ve kuruluşun haberleşme dilidir. Aynı zamanda teknik, mühendislik alanlarda çalışacak kişiler için işlevseldir. 

Almanya’da dil eğitimi hayali kuranlar okumaya devam etsin. Avrupa’da eğitimin her alanında bir fırsatlar ülkesi olarak görülen Almanya’da yüksek kaliteli dil kursu bulmak mümkün. Bizim güvencemiz ve danışmanlığımızla, Avrupa’da dil eğitimi hayallerinizi bürokratik adımlarda kafa karışıklığı yaşamadan, kaybolmadan daha rahat kurabilirsiniz. 

German Language School Berlin

Hareketli bir sosyal ve kültürel yaşamın Avrupa’daki en büyük merkezlerinden olan Berlin’de yer alan bu okul tam beş kez “Star School Germany” ödülüne layık görüldü. Üst düzey Almanca eğitiminizi alırken Prenzlauer Berg’de yer alan kampüste konaklama imkanına sahipsiniz. GLS öğrencilerine okul sonrası staj programları için destekleyen bir kurumdur.

Humboldt - Institut

Humboldt-Institut, 1977 yılında bugün hala enstitüyü yöneten Norbert Güthling tarafından Berlin’de kurulmuştur. Küçük sınıflar, dilin aktif kullanımı, şeffaf performans kontrolleri, dikkatli bir şekilde koordine edilmiş sınıflar, ev ödevi ve sınav sisteminin yanı sıra sürekli Almanca konuşan, Almanca öğrenen ve Almanca yaşayan bir çevrede başarılı bir dil eğitimi sunulmaktadır. Enstitü 160’dan fazla ülkeden on binlerce öğrenciye eğitim vermiştir. 

Carl Duisberg Centren

Carl Duisberg Centren'in merkezi Köln'dedir. Ayrıca Berlin, Hannover, Münih, Saarbrücken, Radolfzell ve Rhine-Main bölgelerinde şubeleri bulunmaktadır. Merkez uluslararası eğitim ve yeterlilikler alanında Almanya'da ve Avrupa'da lider bir hizmet kuruluşudur. Yaşam boyu öğrenmeyi yüksek kaliteli dil kursları, kültürlerarası eğitim, yurtdışındaki değerli deneyimler ve sektöre özgü profesyonel eğitim yoluyla teşvik ediyor.

Yurt dışında almanca kursu bulmak için nereden başlasam diyorsanız, uzman görüşüne kıymet veriyorsanız doğru metni okudunuz! Uzman eğitim danışmanlarımız her türlü sorunuza ve yardım talebinize karşılık vermek için çalışmaktadır. Bize online iletişim formumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız