DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya'nın Kapılarını Aralamak İstiyorsanız  Almancayı Yerinde Öğrenin

Almanca önemli bir dil; hem bir ifade biçimi olarak çok güçlü hem de günümüz ticaret dünyasında aktif olarak kullanılmaktadır. Bu dili öğrenmenin, her türden iş alanında çalışacak kişiler için pek çok avantajı bulunmaktadır. Tam da bu sebepten, yeni bir dil öğrenmeye aday birçok kişi Almanya’da dil eğitimi olanaklarını araştırıyor. 

“Orada Olmak”

Yurt dışında dil öğrenimi, öğrendiğiniz dil hangi dil olursa olsun bunu ülkemizde yapmaktan daha kolay. İngilizce öğrenmek istiyorsanız İngilizlerle veya Amerikalılarla bunu yapmak her zaman daha makul olacaktır. Almanca öğrenmek isteyenler için de bu kural geçerli; Almanya’da dil öğrenmek, bu karmaşık dili Türkiye’de kendi başınıza öğrenmekten çok daha farklı olacaktır.

Bu yalnızca teknik bir konu da değil, yani sadece gramer kurallarından veya kelimelerin anlamlarından bahsetmiyoruz; bir dilin başka insanlarla olabilecek deneyiminden bahsediyoruz. Ülkemizde de kendinize bir Almanca dil kursu bulabilirsiniz, anadili Almanca olan öğretmenlerden kaliteli dil eğitimi alabilirsiniz. Fakat Alman dilinin gündelik tecrübesini edinebilmek ve gerçek anlamda özümsemek istiyorsanız bunu bu dilin en çok konuşulduğu yerde bir süre yaşayıp, Almanların arasında hem teorik hem de pratik olarak öğrenmelisiniz.

Şimdi gelin, size Almanya’da dil öğrenmek için en iyi kurumlardan biri olan German Language School Berlin’den bahsedelim... 

German Language School Berlin

Bu saygıdeğer dil kurumu, adından da anlaşılacağı üzere Berlin’de yer alıyor; Berlin’in canlı merkezlerinden Prenzlauer Berg’de... Buradaki öğrencilik deneyiminiz süresince isterseniz bu okulun kampüsünde de kalabilirsiniz, otel imkanlarınızı da araştırabilirsiniz, orası size kalmış. 

GLS, Berlin’de TestDaF sınav merkezi olup yüksek kalitede Almanca kurslar sunan çok kaliteli bir okuldur. Rolls-Royce, Ebay ve Fendi gibi dünyaca ünlü prestijli şirketler, çalışanlarının Almanca eğitiminde GLS’yi tercih etmektedir.

GLS’de geliştirdiğiniz Almancanızı profesyonel hayata uygulamak ve pekiştirmek isterseniz, Berlin’de staj programlarından da faydalanabilirsiniz. 
Bu okul tam beş kez “Star School Germany” ödülüne layık görülmüştür.
 
Bize Ulaşın

Almanya’da dil kursu bulmak, Almanya’da eğitim ve yaşam koşulları üzerine merak ettiklerinizi sormak için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bizlere internet sitemizde yer alan online iletişim formu aracılığıyla ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız