DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Almanya'nın Önde Gelen Üniversitelerinde  Yurt Dışı Eğitimi

Dünyanın en büyük 4. büyük ekonomisi olan Almanya, prestijli ve saygın üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Avrupa Birliğinin de kurucu üyelerinden olan Almanya bugün turistik amaçla ziyaret edildiği kadar eğitim amacı ile de ziyaret edilen ülkelerin başında gelmektedir. Güçlü ekonomisi, siyasi konumu ve köklü üniversitelerini bünyesinde barındırıyor oluşunun bu durumda büyük bir etkisi vardır demek yanlış olmayacaktır. Yurt dışı eğitim denince akla gelen ilk ülkelerden birisi de dünyanın sanayileşmesine öncülük etmesiyle tanındığı kadar eğitim alanına yaptığı büyük katkılarla da yüzyıllardır adından söz ettiren ve dünyanın en prestijli üniversitelerini bünyesinde bulunduran fırsatlar ülkesi Almanya’dır. Peki Almanya'nın önde gelen üniversiteleri hangileridir?

Tübingen Eberhard Karls Üniversitesi
Tübingen Üniversitesi Kont V. Eberhard tarafından 1477 yılında kurulmuştur ve Avrupa’nın ve Almanya’nın en eski üniversitelerinden biridir. İlk kurulduğunda sadece Teoloji, Tıp, Hukuk ve Edebiyat gibi fakültelere sahip olan bu üniversiteden ünlü gökbilimci Johannes Kepler gibi birçok bilim insanı mezun olmuştur ve bu mezunlar toplamda 11 Nobel Ödülü kazandırmıştır. 2012 yılında Tübingen Üniversitesi, Alman Üniversiteleri Mükemmellik Girişimi sempozyumunda "Araştırma - Uygunluk - Sorumluluk" kavramları ve kategorileri ile ödüllendirilmiş ve bu ödüller ise 5 yıl boyunca ek araştırma fonu kazanmıştır. 2019 yılında üniversite, yine on bir Alman Mükemmellik Üniversitesi listesi arasında ödüle layık görülen kurumlar arasında yer almıştır. 2016 yılında ülkenin önde gelen saygın dergileri arasında yer alan Wirtschaftswoche dergisi, Tübingen Hukuk Fakültesi'ni ülke çapında bulunan en iyi on hukuk fakültesinden biri olarak görmüştür. 

RWTH Aachen Üniversitesi
RWTH Aachen Üniversitesi veya orisijal ismi ile Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen; Almanya’daki Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Aachen kentinde bulunan kamuya ait bir araştırma üniversitesidir. Almanya’daki Mühendislik ve Teknoloji alanlarında lider üniversitelerden biri olan RWTH Aachen Üniversitesi’nin uluslararası şirketler ve Almanya’da bulunan birçok şirketle partnerliği bulunmaktadır. QS 2019 Dünya sıralamasına göre RWTH Aachen üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji alanında Dünya’nın en iyi üniversiteleri arasında 44. sırada yer almaktadır ve bu sıralamada Münih Teknik Üniversitesi’nden sonra en iyi 2. Alman üniversitesidir. Ayrıca Wirtschaftswoche dergisinde her yıl yayımlanan, en büyük 500 Alman şirketinin yöneticileri tarafından oylanarak hazırlanan üniversite sıralamasında RWTH Aachen Üniversitesi, son üç yıldır ilk iki sırada yer almıştır. Özellikle Elektrik Mühendisliği ve Doğa Bilimleri Fakülteleri, listenin hazırlandığı ilk yıldan beri birinci sıradaki yerlerini korumakta ve fakülteler, akademik çalışmalarını uluslararası düzeye taşımaktadır. 

RWTH Aachen Üniversitesi'nin 620 dönümlük büyük kampüsü, Aachen şehrinin kuzey-batı kesiminde yer almaktadır. Bu kampüste İki ana alan vardır; şehir merkezi ve Melaten bölgesi. Üniversitenin ana binası; SuperC öğrenci merkezi, Aachen Katedrali, Audimax (en büyük konferans salonu) ve ana yemekhane ile şehir merkezine 500 m uzaklıktadır. Bu binalara ek olarak 217 yılında, Araştırma ve Öğrenme Merkezi Oditoryumu (CARL) olarak adlandırılan yeni bir bina açılmıştır. 

Almanya'nın diğer önemli kurumları hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız