DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Almanya'nın Önde Gelen Üniversitelerinden: Bonn Üniversitesi

Almanya'nın önde gelen üniversitelerinden biri olan Bonn Üniversitesi veya kısaca Bonn Üniversitesi; Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde bulunan ve Bonn kentinde kurulan kamuya ait bir araştırma üniversitesidir. Üniversite mevcut haliyle 18 Ekim 1818 tarihinde lll. Frederick William tarafından kurulmuştur ve 1777 yılında kurulan Köln Prens Seçmen Akademisi’nin bir devamı niteliği taşımaktadır.

Üniversitenin Fakülteleri
Bonn Üniversitesi 7 fakülteye ( Katolik ve Protestan İlahiyat Fakülteleri, Hukuk ve Ekonomi , Matematik ve Doğa Bilimleri , Sanat , Tıp ve Tarım ) sahip kapsamlı bir üniversitedir. Halen 383'den fazla öğrenci (143 ülkeden 5.000 uluslararası öğrenci) 203 çalışma programından birine kayıtlıdır. Üniversitenin 540 profesör de dahil olmak üzere yaklaşık 6.400 personeli vardır. Araştırmada mükemmellik ve eğitimde yenilikçi hedefler, son on yılda olağanüstü bilim insanlarının üniversite bünyesine katılması sayesinde Bonn Üniversitesi'nin eğitim anlayışını oluşturmaktadır. Böylece, Bonn Üniversitesi Almanya'nın önde gelen saygın üniversitelerinden biri haline gelmiştir.

Üniversitenin fakülteleri, merkezleri ve tesisleri adeta şehir içinde bir şehir oluşturmaktadır. Gittiğiniz her yerde, öğrencilerle ve akademik dünyayla karşılaşmanız mümkündür. Bonn şehri ve üniversite, bu bağlamda uyumlu ve samimi bir birlik içindedir. Bonn Üniversitesi beş ana merkezden oluşur: Ana kampüs Juridicum, Poppelsdorf Kampüsü, Endenich  Kampüsü, Bonn-Venusberg (Üniversite Hastanesi) ve  Klein-Altendorf Kampüsü(Ziraat Fakültesi)

Üniversite Kütüphanesi
Üniversite kütüphanesi, Duisburg Üniversitesi kütüphanesinden miras kalan 6.000 cilt eser ile 1818'de kurulmuştur. Kütüphane daha sonra 19. yüzyılın sonunda yaklaşık 200.000 cilt eser ve II. Dünya Savaşı'nın da patlak vermesi ile yaklaşık 600.000 cilt kitap ile doldu. Savaştan sonra kütüphane 1960 yılında yeni merkez kütüphanenin tamamlanmasına kadar çeşitli geçici yerlere yerleştirildi. 1983 yılında ana binanın batısındaki Poppelsdorf'ta yeni bir kütüphane binası açıldı ve bu yeni kütüphane binası şuanda  bilim, tarım ve tıp koleksiyonlarına ev sahipliği yapmaktadır. 

Kurum hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız