DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Almanya Üniversitelerinde Geleceğinizi Şekillendirmek İster Misiniz?

Avrupa Birliğinin de kurucu üyelerinden olan Almanya bugün turistik amaçla ziyaret edildiği kadar eğitim amacı ile de ziyaret edilen ülkelerin başında gelmektedir. Güçlü ekonomisi, siyasi konumu ve köklü üniversitelerini bünyesinde barındırıyor oluşunun bu durumda büyük bir etkisi vardır demek yanlış olmayacaktır. Yurt dışı eğitim denince akla gelen ilk ülkelerden birisi de dünyanın sanayileşmesine öncülük etmesiyle tanındığı kadar eğitim alanına yaptığı büyük katkılarla da yüzyıllardır adından söz ettiren ve dünyanın en prestijli üniversitelerini bünyesinde bulunduran fırsatlar ülkesi Almanya’dır. Avrupa’nın merkezi konumundaki bu kadim ülke, Reform döneminden beridir büyük bir azim, kararlılık ve disiplin ile sürdürdüğü yüksek öğrenim atılımları sayesinde dünyanın dört bir yanından öğrenci çekmeyi başarmıştır.

Almanya'da Ücretsiz Devlet Eğitimi İmkanı

Refah seviyesi ile göz kamaştıran Almanya’yı yurt dışı eğitimi konusunda cazip kılan en önemli özellik devlet üniversitelerinin ücretsiz olmasıdır. Cüzi bir harç dışında öğrencilerden maddi anlamda hiçbir şey talep etmeyen Alman devlet üniversiteleri verdikleri kaliteli eğitimin yanı sıra bu avantajla da öne çıkarlar. Kaliteli bir eğitimin ücretsiz bir şekilde verildiği Almanya’da bu iki elementi bir araya getiren en tanınmış üniversitelerden birisi ülkenin başkenti Berlin’de 1810 yılından bu yana eğitim veren Berlin Humboldt Üniversitesi’dir. Almanya’nın en köklü üniversitelerinden birisi olan bu eğitim kurumu 2010 yılında 200. Yaşını kutlamış ve bu kutlamalar sırasında üniversitenin misyonunu oluşturan bilim, araştırma ve eğitim anlayışının aralıksız geliştirilmesi vurgulanmıştır.

Mühendislik Eğitimi Denince Akla İlk Gelen Ülke: Almanya

Almanya özellikle mühendislik eğitimleri ile göz kamaştıran üniversitelere ev sahipliği yapması ile bilinmektedir. Yurt dışında mühendislik eğitimi almak isteyenlerin uğrak yerlerinden biri olan ülke bu konudaki en prestijli eğitimi öğrencilerine sunmaktadır. Almanya’da alacağınız bir mühendislik eğitimi sayesinde dünya devi mühendislik ve teknoloji firmalarında da staj yapma imkanı bulacak ve bu firmaların işleyişini görerek geniş bir iş vizyonu kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Kariyerinizin sonraki adımları için bulunmaz bir fırsat olan bu eğitim ve staj olanakları size başka bir ülkede bulmanızın mümkün olmadığı referanslar sağlayacaktır. Almanya’da sadece mühendislik eğitimi almakla kalmayacak mühendislik teknolojisini yaşamın her alanına entegre eden bir ülkede alanınızın en ileri seviyelerini deneme şansına erişeceksiniz diyebiliriz.

Alman üniversiteleri hakkında detaylı bilgi edinmek ve yurt dışı okullarından birine kayıt olmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız