DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Almanya Üniversitelerine Başvuru Yapmak Zor mu?

Yurt dışında eğitim almak için en iyi yerlerden biri Almanya. Bu ülke modern Batı kültürünün en önemli merkezlerinden biridir. Hem iş olanaklarının niteliği, hem de yüksek eğitim kalitesinin yüksek olması bakımından pek çok öğrencinin gitmek istediği bir yerdir. Avrupa’da üniversite eğitimi alabileceğiniz en eski üniversitelerden bazıları buradadır. Peki Almanya’da okumak, bu ülkedeki üniversitelere başvuru yapmak zor mudur? 

Hedefinizde Yanınızdayız

“Zor” elbette kişiden kişiye değişebilecek bir kavram olarak burada karşımıza çıkar. Alman üniversiteleri özellikle mühendislik, hukuk, felsefe gibi alanlarda üstün nitelikte olmalarıyla bilinirler. Eğitim standartları, dünya standartlarını belirler niteliktedir. Liyakat Alman üniversitelerinin temel kriteri olduğundan dolayı, hedeflediğiniz Alman üniversitesine girmek için disipline bir çalışma sürecini önünüze koymanız gereklidir. 

Fakat son kertede, eğer Almanya’da hedeflediğiniz okul ve bölüme doğru sağlıklı adımlar atarsanız bu zorlukları yenmeniz mümkündür. Bu sizin çalışmalarınızı planlamanıza ve hedeflerinize ne kadar sadık olduğunuza bağlıdır. Ayrıca Draft Eğitim de, uzman eğitim danışmanlarının güvencesinde, tüm bu süreçlerinizde de yanınızdadır. 

Şimdi kısaca bu ülkedeki kaliteli yüksek okullardan bazılarını sizlere kısaca tanıtalım. 

Berlin Humboldt Üniversitesi

Almanya’daki eski üniversitelerden biridir. 1810 yılında kurulmuş olup 200 yılı aşkın bir eğitim birikimini taşımaktadır. Yurt dışında Almanca üniversite eğitimi alınabilecek en iyi kurumlardan biri olup Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer almaktadır. 9 fakülte bünyesinde eğitim veren okulda Sosyoloji, Fizik, Amerikan Dili ve Edebiyatı gibi bölümler yer alıyor. 

Stuttgart Üniversitesi

Stuttgart Üniversitesi, Almanya’nın güneyinde sanayinin oldukça gelişmiş olduğu, Baden-Württemberg eyaletinin Stuttgart kentinde yer alıyor. Stuttgart’taki eski Teknik Üniversite, bilim ve mühendisliğe odaklanan eğitim ve araştırma için oldukça önemli bir merkez haline gelmiştir. Kimya ve Biyo Mühendislik gibi bölümlerin olduğu üniversitede Sosyoloji, Felsefe gibi beşeri bilim alanlarında da eğitim verilmektedir. 

Hamburg Üniversitesi

Hamburg Üniversitesi ya da kısaca UHH, Almanya’nın kuzeyindeki Hamburg kentinde bulunan geniş kapsamlı bir üniversitedir. UHH 28 Mart 1919 yılında kurulmuştur. Eğitim dili Almanca olmak üzere geniş bir eğitim yelpazesi sunmaktadır. Hamburg Üniversitesi, Kuzey Almanya’daki en büyük araştırma ve öğretim kurumudur ve Almanya’daki en popüler üniversitelerden biridir. 

Bize Ulaşın

Almanya’daki yüksek okullar, başvuru ve hazırlık süreçleri, kazandığınız okula yerleşmeniz gibi konulardaki her aşamada, merak ettiğiniz her konu için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bunu yapmak için sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız