DRAFT BLOG

Tüm Letonya İçerikleri
Tüm Macaristan İçerikleri
Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Artıları ve Eksileriyle Yurtdışında Üniversite Okumak

Yurtdışında üniversite eğitimi özellikle hayallerini ve hedeflerini üniversite sınavıyla sınırlamayı istemeyen öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Hayatınızın bu en dinamik ve yaratıcı dönemini yurtdışında geçirmek, dil becerilerinize ve akademik eğitiminize katkılarının yanında hayata dair vizyonunuzu da büyük ölçüde etkilemektedir. Farklı kültürlerle iç içe geçecek bir üniversite yaşamı sosyal ilişkiler ve ileriye dönük bağlantıların kurulması açısından da büyük bir avantaj sağlar. Bu da üniversite eğitiminin ardından yurtdışında çalışma düşüncesi olan adaylar için oldukça önemli bir artıdır. Yabancı dilin bir avantajdan çok bir zorunluluk olduğu günümüzde yurtdışında alacağınız eğitim iş dünyasına bir sıfır önde başlamanız anlamına gelir. Dünyanın pek çok ülkesinden öğrencilerle kuracağınız iletişim ve katılacağınız etkinlikler ise kültürel gelişiminiz açısından da büyük fayda sağlar. Farklı sosyal ve politik yapıları yakından tanıma imkânı sayesinde dünya meseleleri hakkında daha geniş bir bakış açısı geliştirmeniz hayatınız boyunca devam edecek bir avantaja dönüşecektir. Yurtdışında üniversite eğitimi çoğu kişinin hayatında en unutulmaz deneyimlerdendir. Üniversitenin renkli sosyal hayatı ve katılabileceğiniz birbirinden farklı aktiviteler iyi bir eğitim almanın yanı sıra eğlenceli bir deneyim yaşamanız anlamına gelir. Dünyanın farklı yerlerinden gelen insanlarla kuracağınız ilişkiler ve bağlantılar sosyal anlamda kendinizi geliştirmeniz ve dünyayı daha iyi tanımanız açısından çok önemli bir fırsattır. 

Yurtdışında üniversite okumanın bir diğer artısı ise hedeflerinizi ve hayallerinizi üniversite sınavından alacağınız puanla sınırlı tutmak zorunda kalmamanızdır. Kendi yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza uygun bir eğitimden sınav engeli yüzünden vazgeçmek zorunda değilsiniz. 

Yurtdışı eğitimin avantajlarının yanında alıştığınız kültürün dışına çıkmak, yabancı bir ülkenin alışkanlıklarını, sosyal yapısını, yaşayış biçimini ve kültürünü öğrenmeye çalışmak adaptasyon süresince zorlayıcı olabilmektedir. Ancak unutmamak lazım ki aile ve arkadaşlardan uzak kalmak, bildik ve güvenli ortamdan çıkmak zor olduğu kadar kişisel gelişim ve kendi ayaklarınızın üstünde durmak açısından oldukça eğitici bir süreçtir. Yurtdışında yaşamanın diğer bir zorluğu maddi kaygılar olabilir. Özellikle son zamanlarda yükselen Dolar ve Euro kuru yurtdışında üniversite okuma hayali kuranların gözünü bir miktar korkutmaktadır. Yine de bu hayalinden vazgeçmek istemeyenler için farklı seçenekler mevcuttur. İngiltere, Almanya, İtalya gibi eğitimin görece pahalı olduğu ülkeler yerine yaşam ve eğitim maliyetlerinin düşük olduğu ülkeler tercih edilebilir. Ayrıca uluslararası öğrencilere çalışma ve burs olanağı sunan ülkeleri göz önünde bulundurmak bu soruna çözüm getirebilir. 

Yurtdışında üniversite eğitimi ile ilgili merak ettiklerinizi sormak, artıları ve eksileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için uzman eğitim danışmanlarımızda irtibata geçebilir; Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız