DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Avantajlı Meslekler: Diş Teknisyenliği

Diş hekimlerinin hastalarının tedavisine sık sık ihtiyaç duyduğu protezleri ve gereçleri sağlamasıyla kendisini bu alanda vazgeçilmez kılmış mesleklerden birisi olan diş teknisyenliği, diş hekimliğindeki profesyonel algının yükselmesiyle git gide daha da ihtiyaç duyulan bir alan haline gelmiştir. Bu alana yönelik ihtiyaçtan dolayı kariyerini diş teknisyenliği üzerine planlayan öğrenciler ve mezunlar büyük ekonomik avantajlar kazanmış ve bu sayede alan her geçen gün daha fazla talep görmeye başlamıştır. Bu sayede de bu alanda eğitim veren üniversiteler müfredatlarını geliştirmişler ve diş teknisyenliğinin daha prestijli bir meslek haline gelmesine katkı sağlamışlardır.

Diş teknisyenliği alanında yurtdışında alınacak bir eğitim, söz konusu alan ülkemizde pek bilinmediğinden ve eğitimi genellikle diş hekimliği altında verildiğinden dolayı daha profesyonel, detaylı ve faydalı olacaktır. Özellikle uluslararası bir kariyer sahibi olmak isteyen ve dünyanın dört bir yanından diş hekimiyle işbirliğinde bulunma fırsatı elde edecek öğrenciler diş teknisyenliği eğitimlerini yurtdışında almayı tercih etmektedirler.

Türkiye’nin komşu ülkelerinden birisi olan Bulgaristan hem ekonomikliği, hem ülkeye yakın olması hem de köklü üniversiteleriyle diş teknisyenliği eğitiminin alınabileceği en iyi ülkelerden birisidir. Modern araç-gereçleri ve Avrupa’nın en prestijli üniversitelerin müfredatları örnek alınarak oluşturulmuş yüksek öğrenim sistemiyle Bulgaristan yurtdışında uygun fakat kaliteli bir eğitim almak isteyen pek çok sayıda öğrencinin ilk tercihlerinden birisidir.

Bulgaristan’da iyi bir diş teknisyenliği eğitimi alınabilecek yüksek öğrenim kurumlarının başındaysa Plovdiv Tıp Koleji gelmektedir. 1997 yılından beridir Plovdiv Tıp Üniversitesi’nin yapısında ana bir bölüm olarak yer alan Plovdiv Tıp Koleji Avrupa Hemşire Modülü’nün onur madalyasıyla ödüllendirilmiştir. Bulgaristan Kolejler Birliği üyesi olan ve Bulgaristan Bilim İnsanları birliğinin Plovdiv bölümünün kolektif üyesi olan eğitim kurumunda öğrenci yurdu, öğrenci yemekhanesi, kütüphane ve akademik kulüpler mevcuttur.

Diş teknisyenliği konusunda son derece modern gereçlere ve laboratuvarlara sahip olmasıyla bilinen Plovdiv Tıp Koleji’nin tüm bölümleri 2002 yılında değerlendirme ve tanıtım ulusal ajansı tarafından tanınmıştır. Plovdiv Tıp Koleji’nden mezun olan kişiler lisans dereceli yüksek öğrenim kazanırlar ve eğitimlerine tıp üniversitesindeki yüksek lisans programlarında devam etme fırsatı edinirler.

Yabancı öğrencilere kapısı açık olan Plovdiv Tıp Koleji’nin bu öğrencilere koştuğu şart fiziksel olarak sağlıklı ve seçtikleri meslek için psikolojik açıdan uygun olmalarıyla beraber lise eğitimlerini tamamlamış olmalarıdır. Bu prosedürlerin incelenmesinden sonra okula kabul edilen öğrenciler bölümden bölüme uzunluğu değişen üç veya dört senelik kaliteli bir lisans eğitimi alma fırsatına erişirler. 

Yurtdışında diş teknisyenliği eğitimi almak, avantajlı yurtdışı üniversite eğitimlerinden faydalanmak ve yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek, Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımızla görüşerek, yurtdışı eğitim sürecinizi en doğru şekilde planlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız